2700 TL telefon tavsiyesi

Bütçe
2700
Makaleler
14
Yer
Zhenhai, Zhejiang, China
Daha fazla  
Meslek
What am I? - I do not know...
Yurt dışından gelen ve IMEI kaydı malum yolla yapılan bir cihaz düşünüyorum, malumunuz ülkemizdeki telefon fiyatları belli.

İstediğim başlıca (Sıralamaya göre) özellikler;
Kamera performansı.
Pil performansı.
Oyun performansı.
Tasarımı.

İstanbul içinde GSM'lerde bulduğum modeller şu şekilde;

Redmi Note 10 Pro, Note 10, Note 10S, Mi 11 Lite, POCO X3 NFC, POCO X3 Pro, 2. el A71.

Not; Sanırım Note 10, 10 Pro ve Mi 11 Lite'a o şekilde IMEI atılmıyormuş, birçok yer öyle diyor ama satıcılar tam tersine yapabildiklerini söylüyor.

Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

Oyun performansı demişsiniz fakat bu sizin cihazı nasıl kullanacağınıza bağlı. 7/24 oyun mu oynayacaksınız yoksa genelde sosyal medya ara sıra oyun mu?

7/24 oyun oynamam ama günde 1.5-2 saatimi rahatlıkla oyunla geçirebilirim. Oynadığım oyunlar zaten o kadar da ağır değil.

7/24 oyun oynamam ama günde 1.5-2 saatimi rahatlıkla oyunla geçirebilirim. Oynadığım oyunlar zaten o kadar da ağır değil.
O zaman yazdıklarınızın arasından Mi 11 Lite'ı önerebilirim (IMEI atılabiliyor mu bilmiyorum). A52 alma imkanın varsa 2. el veya yurtdışından ona da bakabilirsin. Kendim A52 kullanıyorum, PES 2021, Mobile Legends ve OSM oynuyorum en ufak bir donma hatta ısınma yok.

Redmi Note 10 Pro, Note 10, Note 10S, Mi 11 Lite, POCO X3 NFC, POCO X3 Pro, 2. el A71.
Bende Note 10S modeli var 2400 TL fiyatına aldım. M11 Lite, Note 10, Note 10 Pro ve X3 Pro modellerinde RSA kilidi mevcut IMEI şu anlık atılamıyor. X3 NFC kaba ve ağır bir telefon olduğu için ben almadım.

Ben Note 10S modelinden memnunum lakin kamerası M11 Lite ve Note 10 Pro kadar iyi değil. Kamerasını beğendiğimi söyleyemem, işimi çoğu zaman görüyor ama daha iyi kameralı cihazlar var. Gece çekimi çok kötü, video performansı da fotoğraf performansına göre daha kötü. Özellikle fotoğrafı çektikten sonra yakınlaştırdığında kalite çok bozuluyor (her durum için geçerli olmasa da) ancak 64 MP çektiğinde yakınlaştırdığında yüksek MP nedeniyle kalite bozulmuyor bu da normal.

Son düzenleyen: Moderatör:
X3 kamera konusunda Note 10S'den daha iyi duruyor, bazı videolara baktığım zaman öyle sezdim.
Peki X3 NFC ile X3 arasındaki fark sadece NFC mi? Çünkü X3'ün India sürümü satılıyor, 6000 mAH bataryası olduğu için çok cezbediyor ama işte IPS ekran beni üzmüyor değil :/

2. el A71'i 'Param güvende' ile 2585 TL'ye alabilirim veya direkt GSM'den 2. el A70'i 2050 TL'ye alabilirim.

Ancak bir yandan da 2. el olduğu için sıcak bakamıyorum, malumunuz hor kullanıldıysa dahi bir şekilde çok temiz kullanılmış gibi gösterebiliyorlar. Haliyle sıfır cihaz almak çok daha mantıklı kalıyor.

2200 TL'ye X3 NFC almak bir tık daha mantıklı gelmeye başladı, hala araştırma aşamasındayım.

Yurt dışından nasıl telefon getirebiliyorsunuz?

Ben getirmiyorum, Facebook ve Sahibinden gibi yerlerde gruplar ve GSM'ler getiriyor. Piyasa araştırması yaparsanız çok rahat bir şekilde bulabilirsiniz aslında.

Note 10S 6/128 al geç. IMEI soft repair (Bootloader, recorvery gerek kalmadan) yapıldığı için cihazın yazılımını kurcalamadan temiz bir şekilde kullanırsın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı