2700 TL'ye monitörlü sistem toplama

NejoQes

Hectopat
Daha fazla  
2700 TL civarı bir bilgisayar toplayacağım. Aklımda bir sistem var ama aklımda kalan bir iki şey var.
Ortalama 2650 TL yapıyor.

1. Islemciyi uzun süre arastirdim. i3 6100 ile arasında çok az fark var (1050 ti için) Uzun süre de bu PC'yi kullanıcam yani ekran kartını sonra degistirmek gibi bir planım yok. Acaba bilmediğim bir şey var mı sıkıntı olur mu?

2.Pahalı bir anakart ile ucuz bir anakart arasındaki fark ne olur? Anakart gözüme ucuz gözüktü.

3.Uyumluluk problemi var mı?

4.Monitor olarak VP228TE mi alsam yoksa VE228H mi alsam karar veremedim tam arasındaki fiyat farkına değer mi?

5.Ekran kartı modelini yükseltmek çok fark eder mi , daha klavye Mouse kulaklık seti de alıcam çok bütçem yok.

Sistem hakkındaki elestirilerinizi lütfen söyleyin ortalama 1 ay içinde sistemi alacağım. Biraz erken yazıyorum ama önceden belirlemek istedim.

Vatan'da fiyatlar epey fark ediyor. 3000 TL'ye yakın bütçede G4560 almayın. Sinerji'den alternatif bir sistem toplayabilirsiniz.

Ekipman önerileriniz için yeni konu açın.

Vatan'da fiyatlar epey fark ediyor. 3000 TL'ye yakın bütçede G4560 almayın. Sinerji'den alternatif bir sistem toplayabilirsiniz.

Ekipman önerileriniz için yeni konu açın.
Ekipman önerisi için yeni konu açın kısmını anlamadım , forumda yeniyim de daha net bir şekilde açıklar mısınız?

Aynı konu içerisinde iki bağımsız konuyla ilgili yardım alamazsınız. İkincisi için farklı konu açmanız gerekmektedir.

Diğer sorularınız için de monitör olarak yükseltme yapacağınıza diğer bileşenlere yapmalısınız. Anakart olarak da hemen hepsi ihtiyaçları karşılar. Zaten işlemciniz için yeterli bir anakart seçmişsiniz. Çok pahalı bir anakarta gerek yok. Alternatif olarak Asrock modellerine bakabilirsiniz. Ekran kartını yükseltmeniz elbette ki daha iyi olur. Ancak G4560 ile 1050 Ti'dan fazlasından verim alamazsınız muhtemelen.

Aynı konu içerisinde iki bağımsız konuyla ilgili yardım alamazsınız. İkincisi için farklı konu açmanız gerekmektedir.

Diğer sorularınız için de monitör olarak yükseltme yapacağınıza diğer bileşenlere yapmalısınız. Anakart olarak da hemen hepsi ihtiyaçları karşılar. Zaten işlemciniz için yeterli bir anakart seçmişsiniz. Çok pahalı bir anakarta gerek yok. Alternatif olarak Asrock modellerine bakabilirsiniz. Ekran kartını yükseltmeniz elbette ki daha iyi olur. Ancak G4560 ile 1050 Ti'dan fazlasından verim alamazsınız muhtemelen.
Teşekkür ederim. Aynı sistem Sinerji'de 2575 TL. Farklı bir konu açacağım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı