29.5 gün devamsızlıkla sınıfta kalınır mı?

30 günü aşanlar "başarısız" sayılacak

"Devamsızlıkta özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılacak ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilecek. Özürleri nedeniyle 60 günlük devamsızlık kapsamında değerlendirilen öğrencilerin dönem puanları zorunlu hallerde bir sınav eksiğiyle verilebilecek". Özürlü 20 gün ifadesi bulunmuyor.

Özürlüye çevirmek zorunda. Aile hekimi gibi bir yerden rapor alırsanız hele ki zorunlu olarak özürlüye çevirmek zorunda.
"Öğrencinin devamsızlık yaptığı süreye ilişkin özür
belgesi veya yazılı veli beyanı, özür gününü takip eden en geç 5 iş günü içinde okul
yönetimine velisi tarafından verilir ve e-Okul sistemine işlenir. Zorunlu hallerde özür
belgesinin teslim süresi okul yönetimince 20 iş gününü aşmamak üzere uzatılabilir."

Bir gün daha devamsızlık yaparsa sınıfta kalacak zaten her halükarda. Müdür yardımcısı'nın sisteme girmemesi gerekiyor kalmaması için o da yasal değil. Sorumluluk kabul etmiyor genelde öğretmenler.

Tartışmaya dönmesin fakat özürsüz 5, özürlü 21 gün devamsızlık durumunda özürsüz 10 günü, toplam devamsızlık 30 günü geçiyor mu?
Ne bileyim hocam elinde MEB belgeleri bulunan müdür ve müdür yardımcısının yanlış bilgi vereceğine anlam veremedim. Ellerinde belgelerle gelip 20 özürlü 10 özürsüz hakkınız bulunuyor dendi. Onların yanlış bilgi verme imkanı biraz daha düşük gibi.

Ne bileyim hocam elinde MEB belgeleri bulunan müdür ve müdür yardımcısının yanlış bilgi vereceğine anlam veremedim. Ellerinde belgelerle gelip 20 özürlü 10 özürsüz hakkınız bulunuyor dendi. Onların yanlış bilgi verme imkanı biraz daha düşük gibi.

Bu konuda da konuyu açan kişinin müdür yardımcısı özürlü sınırını 20 gün olarak düşünmüş, gereksiz mesajdan ban yiyeceğiz muhtemelen ancak müdür yardımcısı da olsan okuduğunu anlamayabiliyorsun.

Geçmiş olsun. 10 güne kadar o devamsızlıklar özürlüye çevrilmezse sınıfta kesin olarak kaldınız. Ki o kadar devamsızlık özürlüye çevirilmez diye düşünüyorum.

Zatan çevirdim sadece 2 hakkım var mı onu sormak istedim raporlu internette 20 yazıyor benim 18 onu 20 yapıp devamsızlıgımı 9 yapabılır mıyım diye

Zatan çevirdim sadece 2 hakkım var mı onu sormak istedim raporlu internette 20 yazıyor benim 18 onu 20 yapıp devamsızlıgımı 9 yapabılır mıyım diye.

Devamsızlığını 9'a kadar indirmene gerek yok 10 olursa değil 10'u geçerse kalıyorsun çünkü, eğer idare kıllık yapmıyorsa yapabilirsin o dediğini.

Devamsızlığını 9'a kadar indirmene gerek yok 10 olursa değil 10'u geçerse kalıyorsun çünkü, eğer idare kıllık yapmıyorsa yapabilirsin o dediğini.

Evet şu an devamsızlıgım 11.5 raporluya 2 daha devamsızlık geçirse Max 20'yi doldurup devamsızlıgım 9 veya 10 oluyor devamsızlık yapmazsam sinifi geçme olasılıgımda olması lazım

Raporlu devamsızlık 20 günü geçerse de sınıfta kalıyorsunuz. Normal devamsızlık da 10 günü geçerse toplam 30 gün diye biliyorum ama gittiğiniz liseye de bağlı. Bazı liseler oğrenciyi özellikle dersleri iyi ise bırakmıyor. Dersleriniz nasıl?

Derslerim iyi ders notundan geçıyorumda devamsizligim çok :/

Evet şu an devamsızlıgım 11.5 raporluya 2 daha devamsızlık geçirse Max 20'yi doldurup devamsızlıgım 9 veya 10 oluyor devamsızlık yapmazsam sinifi geçme olasılıgımda olması lazım

Derslerim iyi ders notundan geçıyorumda devamsizligim çok :/

Hocam iyi derken 80 üstü falan ilde aileniz devreye girerse belki liseden liseye değişir ama denemekte fayda var

Geri
Yukarı