2933 MHz RAM, Görev Yöneticisinde 1467 MHz Olarak Görünüyor

Paytak Penguen

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba. Yeni sistem topladım, RAM 8 GB tek kanal. Ancak, hız görev yöneticisinde 1467 MHz gösteriyor. Çift kanal olsa normal olurdu ama bu hali normal değil sanırım. BIOS'ta 2933'e ayarladım daha önceden.

Evet, o şekilde çalışır zaten. Normali o. Ayrıca RAM'ının maximum frekansına
S3.jpg
görev yöneticisinden değil AIDA gibi bir programdan bakmanı tavsiye ederim.

Evet, o şekilde çalışır zaten. Normali o. Ayrıca RAM'ının maximum frekansınaEki Görüntüle 419469 görev yöneticisinden değil AIDA gibi bir programdan bakmanı tavsiye ederim.
AIDA sanırım paralıydı, deneme sürümünü şimdi kullanmak istemedim.
AMD sitesinden Radeon Adrenaline şeklinde bir program indirdim, 400 MB civarıydı. Şimdi ekran kartı sürücüm güncellenmiş mi oldu?
Ve önereceğin bir stress testi var mı acaba, test edeyim.
1467.2=2934
Görev yöneticisinde yarısı gözükür.
Ben onu sadece dual channel iken sanıyordum.

AIDA paralı evet ama onunla ilgisi yok bunun. AMD'yi bilmiyorum denetim masasından donanımının sürücü sürümüne bak. Örneğin; 431.36 ise güncellemeden önce ve güncellendikten sonra sürüm yükselmişse güncellenmiştir.
Stres testi programlarının bence hepsi aynı, isim olarak vermek gerekirse;
AIDA, Intel Tuning Utality v.b birden fazla stres programıyla test edip sonuçları karşılaştırman daha sağlıklı olacaktır.

Son düzenleme:
AIDA paralı evet ama onunla ilgisi yok bunun. AMD'yi bilmiyorum denetim masasından donanımının sürücü sürümüne bak. Örneğin; 431.36 ise güncellemeden önce ve güncellendikten sonra sürüm yükselmişse güncellenmiştir.
Stres testi programlarının bence hepsi aynı, isim olarak vermek gerekirse;
AIDA, Intel Tuning Utality v.b birden fazla stres programıyla test edip sonuçları karşılaştırman daha sağlıklı olacaktır.
Güncellemeden öncekini bilmiyorum ama baktığımda son sürüm (bu ay çıkmış) yüklüydü. Demek ki halletmişim, teşekkürler.
Oyunlardan kendi kafama göre bir çıkarım yaparım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı