2933 MHz RAM'e sahip laptopa 3200 MHz RAM takılabilir mi?

BulletBill5.55

Centipat
Yer
Ordu/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yeniyetme bile olmayan bilgisayar mühendisi öğrencisi
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımın modeli ASUS tup FX506l gibi bir şey. 8 GB RAM var ve bir 8 GB daha RAM sipariş ettim. Bilgisayarımdaki RAM 2933 MHz ama benim aldığım 3200 MHz. Bir sorun yaşar mıyım? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten büyük ihtimalle mevcut olan da 3200 MHz. CPU-Z ile Memory ve SPD sekmelerini atar mısınız?

Gerek kalmadı, teşekkür ederim hepinize, RAM'i taktım ve gerçekten sorunsuz çalışıyor. CS:GO oynarken 8 GB RAM ile 90-110 arası FPS alırken taktıktan sonra 140-160 arası almaya başladım ve bazen 200'leri de görüyorum.

Sadece hızını 2933'e çekecektir. Diğer özelliklerinin uyumlu olmasına dikkat edin.

Evet biliyorum, geri kalan her şey uyumlu. Şu an sorunsuz çalışıyor ve eskiye göre çok fark ediyor. 8 GB zaten maalesef yetersiz kalıyor oyun bilgisayarları için.

Evet biliyorum, geri kalan her şey uyumlu. Şu an sorunsuz çalışıyor ve eskiye göre çok fark ediyor. 8 GB zaten maalesef yetersiz kalıyor oyun bilgisayarları için.

Günümüzdeki çoğu oyun için yetersiz hale geldi. Oyun için bilgisayar alınıyorsa 16 GB belleğe sahip olmalı.

Sorunsuz çalışmasına sevindim, sorunuz olursa forumda konu açabilirsiniz. 🙂

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı