2GB DDR3 SDRAM Yanına 4GB DDR3 RAM Eklemek Sorun Olur mu?

Çiğdem Furat

Kilopat
Daha fazla  
2 GB DDR3 SDRAM var. Yükseltmek için 4 GB DDR3 RAM alıp, yanına taksam, bir sorun olur mu?:technopat::matrix:

Ekran Alıntısı 2.JPG
Ekran Alıntısııı.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kısmen anlamışsınız. :kıkırda:

DC için iki tane 4GB kit bellek almanız gerekiyor. Fakat 1 tane alacağım dediğiniz için DC olarak çalışamayacağından mevcut 2GB RAM'i de beraber kullanabilirsiniz.Uyum sorunu yaşamazsanız (mavi ekran hatası, donma vs.) tek 4GB'dan 4GB + 2GB daha performanslı olacaktır.
Dual Channel çalışmaz. Kit bellekler kullanın. İki tane Dual kit 4GB almanızı öneririm. Yine de 2GB + 4GB de çalışır ama yeterli performansı alamazsınız.
Tesekkur ederim.
Aslinda bana sadece 4gb da yeterli. Sizce 2'yi cikarip sadece 4'u kullansam dual oldugu icin daha iyi olur mu 4+2'den? Bu arada kit bellek nedir bilmiyorum 🙄

DC hakkındaki detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Dual Channel Nedir ?

2 x 2 Kit olarak satılan RAM'ler mevcut. Bu şekilde alıp DC kullanırsanız çok performanslı olur.

Sadece 4GB +2GB olarak da kullanabilirsiniz. Herhangi bir sorun yaşamazsanız bu şekilde kullanın. RAM miktarınız daha fazla olur tek 4GB'a göre.

Emin olmak için hatırlatayım; Şuan takılı olan 2GB tek kanal yani yine de bunu yanına 4GB alırsam tek kanal olarak çalışsa da tek başına 4GB dual olandan daha mı iyidir? Doğru mu anladım?
Verdiğiniz linke baktım da dual olursa, kullandığı belleğin 2 katına çıkıyormuş. 64 bit yerine 128 bit gibi oluyormuş yanlış anlamadıysam. Benim işletim sistemi 32 bit, bunu 64 bit gibi kullanacaksa daha iyi olmaz mı dual olan?
DC hakkındaki detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Dual Channel Nedir ?

2 x 2 Kit olarak satılan RAM'ler mevcut. Bu şekilde alıp DC kullanırsanız çok performanslı olur.

Sadece 4GB +2GB olarak da kullanabilirsiniz. Herhangi bir sorun yaşamazsanız bu şekilde kullanın. RAM miktarınız daha fazla olur tek 4GB'a göre.

Ben niyetimi söylersem soru karmaşamdan kurtarmış olurum sanırım :) 3dx Max programını çalıştırabilecek seviyeye çıkarmak istiyorum bilgisayarı. Bu yüzden hangisi kasmadan, daha iyi çalıştırırsa o benim için yeterli. Sistem gereksinimlerininde de en az 4gb ve üstü yazıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

DC için iki tane 4GB kit bellek almanız gerekiyor. Fakat 1 tane alacağım dediğiniz için DC olarak çalışamayacağından mevcut 2GB RAM'i de beraber kullanabilirsiniz.Uyum sorunu yaşamazsanız (mavi ekran hatası, donma vs.) tek 4GB'dan 4GB + 2GB daha performanslı olacaktır.

Çözüm

Tamamdir, cok teşekkür ederim 😊

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı