2K 144 Hz Monitör Önerisi

Bütçe
2,5-3
AOC Q27G2U öneririm. Şahsen kullanıyorum son derece memnunum.

Yeni bir monitör aldığım için baya araştırmıştım. Size de tavsiye vereyim. Bütçe sıkıntınız yoksa IPS panel öneririm. Curved istiyorsanız VA panel daha iyi olur deniyor çünkü VA panelde ışık sızması daha az oluyormuş. 2K çözünürlükte alacağınız için 27 inch alabilirsiniz. Rekabetçi oyunlar oynuyorsanız 1 Ms özelliği önemli. Son olarak da pivot özelliği olmasına dikkat edin, rahatlık için önemli.

Curved VA panel 27inç 144Hz 1ms 3K.

Düz TN panel 27inç 144Hz 1ms ekstra hoparlör özelliği var 2.8k.

AOC Q27G2U öneririm. Şahsen kullanıyorum son derece memnunum.

Hocam ne kadar süredir kullanıyorsunuz? Işık sızması ve ghosting sorunları olabiliyor demişler VA paneller için. Siz ne dersiniz?
Samsung oddeysey G5 144Hz VA Curved 2K 1ms Trendyol'da şu an 2763 TL alın isterseni ve HDR 600 var.
Va panellerin ışık sızması ve hosting sorunları olduğu söyleniyor. Bunlar geride mi kaldı? Ayrıca curved ekranda hiç oynamadım. Rts ve arpg oyunlarda ekranın yanıltmasından korkuyorum i. Ne dersiniz?

Son düzenleme:
Hocam ne kadar süredir kullanıyorsunuz? Işık sızması ve ghosting sorunları olabiliyor demişler VA paneller için. Siz ne dersiniz?
18 eylülde satın almışım, açıkçası renk kalitesinden fazlasıyla memnun kaldım. Hiç ışık sızması ve ghosting yaşamadım, ancak dediğiniz gibi VA paneller için yaşanabilir. Günde 14-18 saat arası kullandım. Aldığımda 2800₺'den 2550₺'ye düşmüştü incehesapta.
1605044069177.png

Geri
Yukarı