2K IPS monitör önerisi

JonTurk06

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Acer ‎Nitro XV272UVbmiiprzx
Asus TUF Gaming VG27AQ1A
Gigabyte G27Q

Bunlardan hangisini seçmeliyim? Üçü de 2K IPS ekran monitörler ama bazı ufak tefek farklılıklar var. Acer olan çok daha ucuz olmasına rağmen pivot vb. gibi özellikleri de var. Ama 8 bit monitör 16.7m renk destekliyor. Ayrıca sRGB oranı digerlerine göre düşük. ASUS olan 1.07 milyar renk destekliyor ama parlaklıgı 250CD ve pivot özelligi yok. Gigabyte olanın Hz degeri düşük. Ne yapmalıyım sizce? Oyunlarda en güzel renkli görüntüyü hangisi verir? Bu sRGB oranı o kadar da fark edilmeyen bir şeyse ucuzlugundan dolayı Acer alacagım çünkü.

Acer ‎Nitro XV272UVbmiiprzx
Asus TUF Gaming VG27AQ1A
Gigabyte G27Q

Bunlardan hangisini seçmeliyim? Üçü de 2K IPS ekran monitörler ama bazı ufak tefek farklılıklar var. Acer olan çok daha ucuz olmasına rağmen pivot vb. gibi özellikleri de var. Ama 8 bit monitör 16.7m renk destekliyor. Ayrıca sRGB oranı digerlerine göre düşük. ASUS olan 1.07 milyar renk destekliyor ama parlaklıgı 250CD ve pivot özelligi yok. Gigabyte olanın Hz degeri düşük. Ne yapmalıyım sizce? Oyunlarda en güzel renkli görüntüyü hangisi verir? Bu sRGB oranı o kadar da fark edilmeyen bir şeyse ucuzlugundan dolayı Acer alacagım çünkü.
Ben Acer olani alirdim. 8 bit olmasina takilma. hem en uygun fiyatli olani hem en yuksek hz olani hemde en ucuz olani.

4.5 yıldır VG27AQ kullanıyorum. Yeni versiyonunda ne fark var bilmiyorum sanırım 165 yerine 170Hz overclock gelmiş. Ben çok memnunum.

Gigabyte G27Q
i9-13900 4070ti'lı sistemimde 60hz üstüne çıkamıyorum. Bu hafta servise göndericem. İlginç bir şekilde sistemi de yavaşlattığını düşünüyorum.

Asus TUF Gaming VG27AQ1A
Ofiste bu monitörü kullanıyorum. İş harici (çizim) kullanmadım. Bir problemini görmedim. Hiç estetik bir monitör değil.

Yeni 2 adet monitör alıcam. Bu ikisini de almıcam. Farklı 2k ips +140hz monitör arıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı