2K monitör önerisi

Açıkçası James Donkey’nin 27 inch 144Hz olan modelini kullanmaktayım ve pek tatmin olduğum söylenemez. Bundan dolayı monitör değiştirme kararı aldım ve değiştirmişken 2K’ya geçiyim diye düşündüm. Bunun yerine kaliteli bir 1080p monitöre geçmek daha mı faydalı olur sizce?

Açıkçası James Donkey’nin 27 inch 144Hz olan modelini kullanmaktayım ve pek tatmin olduğum söylenemez. Bundan dolayı monitör değiştirme kararı aldım ve değiştirmişken 2K’ya geçiyim diye düşündüm. Bunun yerine kaliteli bir 1080p monitöre geçmek daha mı faydalı olur sizce?
5600XT ile 2K 75Hz bir monitör kullanıyorum, o kart 2K'da hikayeli oyunlarda yüksek ayarlarda neredeyse tüm oyunlarda 60+FPS verebilir. Gayet yeterli.

Ama 2K 144Hz için gerçekten yetersiz. Ancak Cs:Go falan.

Ölü yatırım olur bence kesinlikle geçme ekran kartı değiştirmedende monitör değiştirme önerim bekleyip para yap biraz daha.

Ölü yatırım olur bence kesinlikle geçme ekran kartı değiştirmedende monitör değiştirme önerim bekleyip para yap biraz daha.
5600XT ile 2K 75Hz bir monitör kullanıyorum, o kart 2K'da hikayeli oyunlarda yüksek ayarlarda neredeyse tüm oyunlarda 60+FPS verebilir. Gayet yeterli.

Ama 2K 144Hz için gerçekten yetersiz. Ancak Cs:Go falan.
Anladım önerileriniz için teşekkürler sanırım bu planları bir süre askıya almam gerekiyor en azından gereken bütçeyi ayarlayana kadar.

2K monitöre geçmeyi düşünüyorum. Bütçeden dolayı muhtemelen 2.el alacağım. Panel tipi olarak VA veya IPS, boyut olarak ise 27 ya da 32 inch düşünüyorum. Sistemim 3600XT + 5600XT. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
2K'ya geçmek için bence acele etmeyin. İlerde 3060, 3070e geçtiğin zaman gönül rahatlığıyla 2K monitöre geçersin. Hatta konu açarsın o zamana süper monitörler olur, seçeriz bir tane :).

2K'ya geçmek için bence acele etmeyin. İlerde 3060, 3070e geçtiğin zaman gönül rahatlığıyla 2K monitöre geçersin. Hatta konu açarsın o zamana süper monitörler olur, seçeriz bir tane :).
Ben de öyle yapmayı düşünüyordum fakat malum vergiler korkuttu. Nvidia sitesinde yazılan fiyatların 1.5 katına kadar piyasa fiyatları bekleniyormuş sanırım. O fiyatları karşılayabileceğimi sanmıyorum. Bir umut AMD tarafından uygun bir hamle gelmesi ama zaten NVIDIA’nın 30 serisi gayet uygun fiyatlıydı ekonomimiz sağolsun bize pahalı geliyor :(
Hocam 2080 Super aldım. 2K VA panel monitör önerilerinizi bekliyorum 🙃

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı