2K monitör önerisi

Bütçe
7000

TheMagic

Kilopat
Daha fazla  
Ghosting olduğunu nereden anladınız yardımcı olur musunuz?

Tecrübe.
VA panellerin hepsinde Motion blur vardır. Çok şanslıysan düşük oranlı gelir ve OverDrive
seçeneği ile bunu aza indirgersin. Fakat göreceğin görüntü aşağıya bıraktığım şekilde olacaktır.

1611076253923.png

Tecrübe.
VA panellerin hepsinde Motion blur vardır. Çok şanslıysan düşük oranlı gelir ve OverDrive
seçeneği ile bunu aza indirgersin. Fakat göreceğin görüntü aşağıya bıraktığım şekilde olacaktır.

Eki Görüntüle 1959936
Bana dün ulaştı monitör. Ufo testi de yaptım ama gayet akıcı geliyor. Fakat LoL oynarken veya mouse tekerleği ile aşağı yukarı yaptığım zaman hafiften iz bırakıyor. Bunu önlemenin yolu var mıdır ?

Bana dün ulaştı monitör. UFO testi de yaptım ama gayet akıcı geliyor. Fakat LoL oynarken veya mouse tekerleği ile aşağı yukarı yaptığım zaman hafiften iz bırakıyor. Bunu önlemenin yolu var mıdır?

Akıcılık normaldir. 144Hz veya üstü monitörlerin akıcılığını hissetmen normal. Hepimiz hissediyoruz. Fakat bu iz konusu dediğim gibi ghosting.
Önlenemez. Sadece OverDrive seçeneği varsa strong yapın ya da seviyesini yükseltin bir nebze düşürür. OSD menüsünden girip bakmanız gerekiyor.

Akıcılık normaldir. 144Hz veya üstü monitörlerin akıcılığını hissetmen normal. Hepimiz hissediyoruz. Fakat bu iz konusu dediğim gibi ghosting.
Önlenemez. Sadece OverDrive seçeneği varsa strong yapın ya da seviyesini yükseltin bir nebze düşürür. OSD menüsünden girip bakmanız gerekiyor.
Peki bu neden oluyor panele özgü bir şey midir ?

Evet panele özgür bir şey. Konstrat oranı yüksek fakat tepkimesi düşük. VA panelin tercih edilme sebebi siyahların kaliteli gözükmesinden kaynaklı. Başka artısı benim gözümde yok.
Anladım çok teşekkür ederim. Müsait olduğum zaman fotoğraf olarak paylaşmaya çalışıcam görüntü kalitesini.

Evet panele özgür bir şey. Konstrat oranı yüksek fakat tepkimesi düşük. VA panelin tercih edilme sebebi siyahların kaliteli gözükmesinden kaynaklı. Başka artısı benim gözümde yok.
Yanıt verme hızını en yükseğe aldım ve sorunum şu anki testte çözüldü gibi duruyor teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• IMG_5084.jpeg
    IMG_5084.jpeg
    177,7 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:

Geri
Yukarı