Çözüldü 2K monitörde akıcı olan oyun 1080p monitörde kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Je m en fiche

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Aile ziyaretine gelirken oyun da oynarım diye laptopumu getirdim fakat WoT gibi çok grafik istemeyen bir oyuna girmeme rağmen 2K Ultrada akıcı oynadığım oyun buradaki monitörde deli gibi takılıyor, bu neden olabilir ve nasıl çözerim?
Not: Grafik ayarlarını düşürmek veya 240Hz'den 144'e sabitlemek işe yaramadı.

Laptop:Gigabyte G5 Mf-e2ee333sd I5-12500h 8gb 512gb Ssd 6gb Rtx4050 15.6
Evdeki 2K monitörüm:https://www.hepsiburada.com/msi-27-...-monitor-p-HBCV000054MOA6?magaza=GpnTeknoloji
Memleketteki monitör:ViewSonic XG2530 25’’ (24.5’’ Görüntülenebilir) 240Hz espor gaming monitörü - ViewSonic Türkiye

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Nvidia denetim masasından DSR açıp, sanal çözünürlükle çözünürlüğünüzü yükseltebilirsiniz. Sanırım 1080 çözünürlükte oynadığınız oyunlarda işlemciye fazla yük biniyor haliyle takılmalar yaşanıyor. Bu problemin kısa süreli çözümü olabilir.
Nvidia denetim masasından DSR açıp, sanal çözünürlükle çözünürlüğünüzü yükseltebilirsiniz. Sanırım 1080 çözünürlükte oynadığınız oyunlarda işlemciye fazla yük biniyor haliyle takılmalar yaşanıyor. Bu problemin kısa süreli çözümü olabilir.

Çözüm
NVIDIA Denetim Masası'ndan DSR açıp, sanal çözünürlükle çözünürlüğünüzü yükseltebilirsiniz. Sanırım 1080 çözünürlükte oynadığınız oyunlarda işlemciye fazla yük biniyor haliyle takılmalar yaşanıyor. Bu problemin kısa süreli çözümü olabilir.

1706438726730.png

Dediğiniz ayarı yaptım hocam şimdi DSR düzgünlük ayarı %kaç olmalı ve SuperResulotion ile bir işim var mı?

1706438779703.png

Problem çözüldü hocam çok teşekkürler her şey gayet akıcı şuan.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı