2K montiör önerisi

Daha fazla  
Merhaba,
8000 TL bütçem var ama ne alacağıma bir türlü karar veremedim bazılar VA panel al diğerleride IPS al diyor yardımcı olursanız sevinirim.

Not: FPS ve hikayeli oyunlar oynuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisinin de farklı avantajları var ben de kararsızım bu konuda arkadaşlarımdan IPS panel alıp ölü pixelden dolayı defalarca iade etmek zorunda kalanlar oldu. Görüntü kalitesi VA ya göre çok daha iyi ama ışıık sızması ghosting ölü pixel gibi sorunlar daha sık rastlanıyor IPS panelde. Ben yerinizde olsam bu bütçeyle FPS oyunlarına ağırlık veriyorsam VA panel alırdım ama daha çok hikayeli oyunlar oynuyorsam IPS alırdım çünkü bu fiyata yüksek yenileme hızına sahip IPS monitör almak pek mümkün değil.

İkisinin de farklı avantajları var ben de kararsızım bu konuda arkadaşlarımdan IPS panel alıp ölü pixelden dolayı defalarca iade etmek zorunda kalanlar oldu. Görüntü kalitesi VA ya göre çok daha iyi ama ışıık sızması ghosting ölü pixel gibi sorunlar daha sık rastlanıyor IPS panelde. Ben yerinizde olsam bu bütçeyle FPS oyunlarına ağırlık veriyorsam VA panel alırdım ama daha çok hikayeli oyunlar oynuyorsam IPS alırdım çünkü bu fiyata yüksek yenileme hızına sahip IPS monitör almak pek mümkün değil.
VA paneller, birkac pahali ve nadir model disinda hepsinde kronik black smearing sorununa sahiptir. Ozellikle FPS oyunlarinda IPS tercih edilmeli.

Merhaba,
8000 TL bütçem var ama ne alacağıma bir türlü karar veremedim bazılar VA panel al diğerleride IPS al diyor yardımcı olursanız sevinirim.

Not: FPS ve hikayeli oyunlar oynuyorum.

https://www.ebrarbilgisayar.com/gigabyte-g27q-27-2560x1440-144hz-1ms-hdmi-dp-hdr-400-ips-gaming-monitor-pmu368423

Doğru ama aynı fiyata va panel alırsa 240hz'e çıkabilir fps oyunlarında en önemli etken de bu değil mi ?
Degil hayir. VA'daki GtG MS degerleri rezalet olacak. Cogundada flicker ve VRR sorunlari var. FPS oyunlarinda MS degerleri yani gecikmenin dusuk olmasi daha onemli

Geri
Yukarı