2K veya 4K monitör önerisi

Bütçe
8000
Tamamdır teşekkür ederim. Haber bekliyorum.
Racing Mode seçip, daha sonra Color kısmına gelin, sırasıyla
Brightness 55
Contrast 80
Color Temp.> User Mode > R 100 - G 100 - B 100
Yapın.Bu benim en çok kullanılan ayarlardan yaptığım ayarlamaydı. Gözü normal kullanımda (internette gezinirken, youtube vesaire) yormuyor ve renkler standart duruyor.
Tabiki sen oynamalarla kendine göre birşeyler deneyebilirsin, ama dediğim gibi oyun oynarken modu değiştiriyorum, genelde FPS Modu , bazı oyunlarda da Cinema modu kullanıyorum. RTS/RPG de renkleri baya canlı gösteriyor.
Oyun oynamadığım zamanlarda üstte attığım ayarlardan devam ediyorum.

Merhaba. Uzun süredir kullandığım monitörümü yenilemek istiyorum. 24 inç, 144Hz 1080p TN panel bir monitör. Aslında bana hala yetiyor bu özellikleri. Fakat TN panel bir monitör. Arada uzaktan oyun oynuyorum veya film-dizi izliyorum, haliyle TN panel olduğu için karanlık sahneleri net göremiyorum dibine girmem gerekiyor. Tam karşıdan bakmam gerekiyor.

Sırf bunun için yeni monitör almak istiyorum IPS paneller daha iyi olur herhalde karanlık sahnelerde. Bir de şu an bulunduğum oda da cam direkt sol tarafımda kalıyor 2 perdeyi de kapatsam gündüz sıkıntı çıkıyor karanlık sahnelerde.

2K veya 4K monitör düşünüyorum. AMD ekran kartı kullanıyorum. Bütçem 7-8k civarında. Bu bütçe yeter diye düşünüyorum. Dediğim gibi yazın güneş varken çok sıkıntı çekiyorum bu yüzden değiştirmek istiyorum monitörü. Yazılım geliştiricisi olduğum içinde monitörün tam karşısında olsam bile göremediğim zamanlar oluyor. Çok can sıkıcı anlayacağız :)

1-) ASUS TUF GAMING 27″ VG27AQZ 165Hz
Bu monitörü buldum ama renk konusunda tatmin eder mi bilmiyorum. Yukarıda da dediğim gibi çok rahatsız ediyor ışık göremiyorum. Oyun türü olarak hikâyeli oynuyorum FPS oynamıyorum.
Ne kadar almıştınız siz ? Stok kalmamış

Racing mode seçip, daha sonra color kısmına gelin, sırasıyla.
Brightness 55.
Contrast 80.
Color temp.> user mode > r 100 - g 100 - b 100.
Yapın. Bu benim en çok kullanılan ayarlardan yaptığım ayarlamaydı. Gözü normal kullanımda (internette gezinirken, YouTube vesaire) yormuyor ve renkler standart duruyor.
Tabii ki sen oynamalarla kendine göre bir şeyler deneyebilirsin, ama dediğim gibi oyun oynarken modu değiştiriyorum, genelde FPS modu, bazı oyunlarda da cinema modu kullanıyorum. RTS/RPG de renkleri bayağı canlı gösteriyor.
Oyun oynamadığım zamanlarda üstte attığım ayarlardan devam ediyorum.

Çok teşekkürler eve geçtiğimde ayarları yapacağım.

Ne kadar almıştınız siz? Stok kalmamış.

7.700'ye aldım ben pazartesi günü.

Geri
Yukarı