2K yüksek Hz 1ms monitör tavsiyesi

Dostum 10K bütçede net önerdiğim monitördür.
Normalde 27 inç alınır 2K'da.
Dell 27 inç normalde bu monitör çok tercih edildi. Fiyatı o kadar uygundu ki ekmek gibi sattı. Şimdi ise belli markalar harici pek monitör kalmadı.
G-Sync olayı ise bence büyük bir avantaj. Bende LoL ve Apex ağrılıklı takılıyorum PC'de ve G-Sync hep aktif.
Ayrıca AMD sistem için FreeSync Pro var. Özellikleri bakımından çok iyi monitör.
Tek olarak inç meselesi. Bazı kullanıcılara 27 inç bile büyük geliyor. İnç seçimi tamamen sana ait. Eğer uyarsa alabilirsin. Dell üzmez. Servis ağı epey kaliteli.
OLED monitör hepimiz isteriz ama fiyatlar bakımından uçuklar.
Bu arada yeni fark ettim attığınız 32 inş olanında da G-Sync varmış. Bu çok iyi oldu. FPS hariç moba'da g-sync açmamı öneriyorsunuz yani değil mi hocam?

Bu arada yeni fark ettim attığınız 32 inşallah olanında da G-Sync varmış. Bu çok iyi oldu. FPS hariç MOBA'da G-Sync açmamı öneriyorsunuz yani değil mi hocam?

Evet. Ben kullanıyorum. 144 FPS sabit oynuyorum. Yoğun savaşlarda FPS düşüyor çünkü o düşme anında görüntü bozulmasın niyetiyle hep açık.

Peki hocam NVIDIA denetim masasında Hz'yi 165 mi yoksa 144 mü yaptınız oyun dışında masaüstünde?

144 yaptım. Yüksek yapmanında bir sakıncası yok. Baktın görüntü bulanıklaşıyor o zaman düşünürsün. Ben sabit değer almayı seviyorum diyelim.

Geri
Yukarı