2TB Harddisk Önerisi

5400rpm olması büyük bir fark yaratmaz wd için söylemiş olayım.
Sizin için yaratmaz benim için yaratır. Şahsen dakika başına 7200 kere dönebilen bir diski daha çok tercih ederim ki oyunlarım daha hızlı çalışsın, daha hızlı veri yazayım.

Hem kendim sorun yaşadım, hem genel sorun. Bunu bolca açıkladım, Reddit'te insanlar şikayetçiler.

WD Black en iyi tercih performans odaklıysanız.
Anladım, önerini dikkate alacağım.
WD Black çok pahalı maalesef. Keşke azıcık ucuz olsa.

Bilmiyorum. Bu forumda Seagate çok kötüleniyor fakat 3 aydır kullanıyorum. Hız konusunda memnunum. 200MB+ okuma hızı veriyor. Oyunların hepsi hdd'de ve ses sorunu da yaşamıyorum. Sadece test yaparken biraz ses çıkarıyor.
Peki ya ön belleğin çok olması ne gibi bir fark yaratıyor?

Sizin için yaratmaz benim için yaratır. Şahsen dakika başına 7200 kere dönebilen bir diski daha çok tercih ederim ki oyunlarım daha hızlı çalışsın, daha hızlı veri yazayım.

Anladım, önerini dikkate alacağım.
WD Black çok pahalı maalesef. Keşke azıcık ucuz olsa.

Peki ya ön belleğin çok olması ne gibi bir fark yaratıyor?
Ön bellek değeri önemli bir şey. Hızı ve performansı etkiler.

HDD mekanik yapıda olduğu için veriyi diskten okuyup direkt Ram aktarmaya kalksa sürekli bilgisayar donup kalır. Bilgiyi ön hafızaya aktarıp oradan RAM ' e ulaştırır, bu yazma ve okumada stabilite ve veri güvenliği sağlar. Ön bellek miktarı ne kadar büyük olursa disk o kadar performanslı olur.

Ön bellek değeri önemli bir şey. Hızı ve performansı etkiler.

HDD mekanik yapıda olduğu için veriyi diskten okuyup direkt Ram aktarmaya kalksa sürekli bilgisayar donup kalır. Bilgiyi ön hafızaya aktarıp oradan RAM ' e ulaştırır, bu yazma ve okumada stabilite ve veri güvenliği sağlar. Ön bellek miktarı ne kadar büyük olursa disk o kadar performanslı olur.
Seagate almak daha mantıklı mı demek oluyor bu? Çünkü Toshiba'nın ön belleği 64 Seagate'in ise 256 MB.

Yeni konular

Geri
Yukarı