2TB HDD mi 1TB SSD mi?

Belli bir sınırım yok 1TB SSD fiyatı kadar ayırdım. 1200TL civarı diyebilirim.
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Kararsız kaldığım noktalar şunlar güncel oyunları oynamak için topladım PC'yi. Günümüz oyunları 1TB'lik hafızayı 5-6 oyunla dolduruyor. Yeterli olur diye düşünüyorum. HDD alıp rahat rahat hareket etme fikrindeyim SSD'ye göre çabuk bozulma durumu varmış. Ayrıca yavaş olması oyun performansını ne derece etkiliyor bezdirecek nitelikte mi bilemediğimden danışmak istedim. 1TB SSD cazip geldi ama siz ne dersiniz bilmiyorum :)
Elinizde bir SSD mevcut olduğu için tabii ki HDD diyeceğim. Bir de, ne tarz oyunlar oynuyorsunuz, ona göre cevap vereyim.

Güncel oyunlar grafik ağırlıklı çoğu. RDR2 inmekte yer açmak için R6'yı kaldırmak zorunda kaldım. CS:GO, Witcher3 ve GTA 5 mevcut. Bu tarz oyunlar diyebilirim.
2 TB HDD daha iyi olur, SSD bulunuyormuş zaten sistemde. 1 TB depolama da yeterli olur diyorsanız SSD alabilirsiniz.

Günümüz oyunlarında 1TB SSD yeterli olur mu emin olamıyorum 2TB HDD alıp hız konusunda ne gibi eksiklikler yaşarım.
2 TB HDD almak daha mantıklı geliyor. Oynamadığınız oyunları SSD'den HDD'ye taşırsınız ve bu sayede yeni aldığınız oyunları SSD hızında oynayabilirsiniz.

Söylemiş olduğunuz fikir mantıklı geldi taşıma seçeneği olduğunu bilmiyordum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı