2X 8 GB RAM vs 4X 8 GB RAM

Rexx

Hectopat
Merhaba.

Anakart: ASUS TUF B450 Pro Gaming.
RAM: Corsair Vengeance 16 GB (2x8) 3200 MHz DDR4 CL16 cmK16GX4M2E3200C16 RAM.
İşlemci: Ryzen 7 2700X.

Sistemimde şu an aktif olarak çalışmakta 2x8 GB RAM takılı bulunmaktadır. Sistemime aynı RAM'lerden 2 tane daha eklemek istiyorum.
Dual channeldan Quad channela geçmem sizce mantıklı mı? Yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Şu anda 4x8 3200MHz kullanıyorum ve işlemciden dolayı Dual channel olarak çalışıyor, Threadripper, Xeon ve EPYC işlemciler hariç bütün işemciler böyle.

Quad desteği yok. Gereksiz yere performansını düşürme, eğer çok RAM yoğun bir iş yapıyorsan bile elindekileri satıp 2x16 almanı kesinlikle tavsiye ederim. Oyun içinse elleme bile gerek yok.

Quad desteği yok. Gereksiz yere performansını düşürme, eğer çok RAM yoğun bir iş yapıyorsan bile elindekileri satıp 2x16 almanı kesinlikle tavsiye ederim. Oyun içinse elleme bile gerek yok.

Oyun için daha gider mi hocam 16 GB. Bugün TLOU part 1 girdim 15 GB RAM kullanıyordu.

Oyun için daha gider mi hocam 16 GB. Bugün TLOU part 1 girdim 15 GB RAM kullanıyordu.
O oyun biraz bozuk olduğu için öyle, normal şartlarda daha götürür. Yavaştan 32GB'a geçme vakti geldi ama şimdilik çok acelesi yok.

Geri
Yukarı