2x8 GB RAM mi yoksa 1x16GB RAM mi?

İki slot olması sorun yaratmaz. 16 GB + 8 GB şeklinde de olabilir.

Eğer sorun RAM'in tek slot olmasından kaynaklıysa 16+8 şeklinde sorun çözülür mü?

Evet çözülür. Yani çift kanal yapmak için yine 16 GB almanıza gerek yok. 8 GB alsanız uyumlu çalışacaktır. Hatta internet üzerinden alın, deneyin sorun çözülürse kullanırsınız, çözülmez ise iade hakkınızı kullanarak iade edersiniz.

Bence 16 GB al daha sonra yükseltme yapacağın zaman sorun yaşamazsın 2x8 alırsan ileriye dönük olmaz diye düşünüyorum. Ama 16+8 fikri de fena değil mantıklı.

16+8 de çift kanal olmuyor diye bir şey söyledi arkadaşım. Bu doğru mudur?

Yine çift kanal çalışacaktır. Muhtemel uyumsuzlukları ortadan kaldırmak için aynı modelin 8'lik versiyonunu almanızı tavsiye ederim.

Anakartın destek sitesinden uyumlu bellek listesine bak ben sorun olacağını sanmıyorum. Daha bilgili olarak Recep Abi yada Ali Abiye sormak lazım

Arkadaşlar eğer ikiniz de diğer konumda yaşadığım sorunun RAM ile ilgili olabileceğini düşünüyorsanız ve 16+8 de çift kanalın olacağına hemfikirseniz 8 GB takviye edeceğim.

Anladım dostum ama forumda başka bir konuda çift kanal olması için aynı frekans ve aynı GB değerine sahip olması gerektiği yoksa 16+8=24 tek kanal şeklinde kullanılacağı yönünde cevaplar var. Ondan dolayı ısrarla soruyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…