2x8 RAM yerine 2x16 GB RAM FPS artışı sağlar mı?

Keşke bu kadar emin konuşmasanız. Komik duruma düşüyorsunuz. 3 4 oyun oynayıp tüm oyunları genellemeyin.
Bilgisayarınızda ne kadar RAM var ise oyun o kadar fazla kullanır. Senin bilgisayarında 8 GB RAM var ise kapasitesi kadarını alır oynatmaya devam eder. 32 GB yer var ise 10 GB kullanması gereken oyun bile dosyaları sıkıştırmadan alır bellek bol diye yayar da yayar.
Bunu bilmiyordum şaşırdım doğrusu. Günümüzde oyunlar için 16 GB Ram yeterli diye biliyorum. Bir dönem 8 GB idi bu rakam. ''Gereksiz'' diyordu yüzlerce kişi ve makale. O yüzden emin konuştum. Sıkıştırması ile sıkıştırmaması arasında ne gibi fark var bilmiyorum ayrıca.

Bunu bilmiyordum şaşırdım doğrusu. Günümüzde oyunlar için 16 GB RAM yeterli diye biliyorum. Bir dönem 8 GB idi bu rakam. "gereksiz" diyordu yüzlerce kişi ve makale. O yüzden emin konuştum. Sıkıştırması ile sıkıştırmaması arasında ne gibi fark var bilmiyorum ayrıca.

Evet 16 GB yeterli zaten. Eğer ben 16 GB kullanmış olsam 11 12 GB alan harcayacaktı bu oyun.

Oyunların önerilen sistem gereksinimleri stok texture ve varlıklar içindir. Warzone, Cold War gibi oyunların HD texture paketleri iki katı neredeyse. Bunlar RAM'lerde biriktiriliyor. Ne kadar çok HDD devre dışı olursa o kadar akıcı oyunlar oynuyoruz.

Bildiğin şey doğru 16 yeterli ama mesaj da söylediğin şey yanlış. Misal ben daha buna mod, assest ve birkaç DLC eklesem 32'nin tümünü kullanacaktır rahatça.

Yeni konular

Geri
Yukarı