Çözüldü 2x8GB RAM nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Arda076

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben yeni Monster bilgisayar sipariş ettim. Ama kafama takılan bazı sorular var aşağıya sırasıyla yazdım cevaplarsanız sevinirim.

1. (2x8GB) RAM varmış bilgisayarda. Bu 16 GB RAM demek değil mi? Yani 16'dan farkı var mı?

2. GTX 1650 ekran kartı yeterli mi?

3. Bu sistem hangi oyunları kaldırır?
Sistem.
  • Intel i5-10300H-2, 5GHz Turbo Boost ile 4, 50GHz.
  • 4 GB GDDR6 NVIDIA GTX1650 Refresh (2020 sürümü)
  • 15, 6" FHD 1920X1080 120Hz IPS mat LED ekran.
  • 16 GB (2x8GB) DDR4 2933MHz.
  • 256 GB Samsung PM981 M.2 SSD.
  • Windows 10 Home sl.
4. Sizce bilgisayar alınmaya değer mi? Linkini yazdım inceler misiniz?(https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a5-v15-5-2/)

5.Win 10 kurulu geliyor. Yanında gelen flashdan driverleri kurduktan sonra ilk yapmam gerekenler nedir? (Oyun testi vs) siz ilk alınca ne yaptınız?

Çözüm
1) 2 adet 8GB RAM bulunduruyor demek. Buna dual-channel deniyor. Özellikle başta AMD işlemciler olmak üzere 1x16GB RAM'den daha performanslı oluyor.
2) Kime göre neye göre.
3) Hangi oyunları kaldırır demek zor. Ancak her oyunu kaldıracağını rahatça söyleyebilirim. Önemli olan kaldırması değil zaten. Hangi ayarlarda oynayabildiğin.
1) 2 adet 8GB RAM bulunduruyor demek. Buna dual-channel deniyor. Özellikle başta AMD işlemciler olmak üzere 1x16GB RAM'den daha performanslı oluyor.
2) Kime göre neye göre.
3) Hangi oyunları kaldırır demek zor. Ancak her oyunu kaldıracağını rahatça söyleyebilirim. Önemli olan kaldırması değil zaten. Hangi ayarlarda oynayabildiğin.

Çözüm
Ben Monster almanı tavsiye etmem sistem güçlü bir sistem ama kullanlardan duyduğum kadarı ile bir sorun çıkarsa çok ilgilenemiyorlar ve sorunu çözmeyi bilmiyorlarmış sistem şu anki oyunlar ve birkaç sene içinde çıkacak oyunlara dayanır ama Monster'ı marka olarak tavsiye etmem benim de eskiden iyi anılarım yok :'( .

Geri
Yukarı