3-4 bin TL arası sistem toplama

Bütçe
3000-4000 bin TL

darknles

Hectopat
Hepinize merhaba, iyi günler dilerim. Benim bir bilgisayarım vardı iki üç gündür kullanılamaz durumda. Ben aslında 10bin TL üzeri bir sistem toplamak istiyorum fakat şimdilik mümkün bir şey değil. Şu an da bilgisayarım olmadığı için böyle uygun fiyatlı bir başkasını toplayana kadar rahatça oyun oynayabileceğim sonra da kardeşime bırakacağım bir bilgisayar toplamak istiyorum. Bütçe 3-4BIN TL arası. İtopya'da 10100F+1050 Ti sistem gördüm fakat duyduğuma göre RX570'li bir sistem hem aynı fiyata geliyor hem de daha iyi performans gösteriyor. Bana bu konuda yardımcı olup bir sistem toplarsak çok sevinirim.

İşlemciyi 100 lira daha verip Ryzen 5 3500 yapmanı tavsiye ederim.

R3 3100 ile R5 3500 arasında 290 TL fark var.
Kasa Power Boost ve PSU kalitesiz (saatli bomba) Kasayı Carbide yaparsa 149 TL daha ödemesi lazım.

@Oilbest hocam önerimin kötü olduğunu fark edip sildim kızgın atmanıza gerek yok.

İşlemciyi 100 lira daha verip Ryzen 5 3500 yapmanı tavsiye ederim.
100 lira değil 300 lira istiyor hocam yalnız.
Kasa Power Boost ve PSU kalitesiz (saatli bomba) Kasayı Carbide yaparsa 149 TL daha ödemesi lazım.

@Oilbest hocam önerimin kötü olduğunu fark edip sildim kızgın atmanıza gerek yok.

PSU'yu ne yapmalıyım?

Son düzenleme:

4240 TL. Aşamıyorsan kasa ve PSU değiştirebilirsin ama attığım şekilde daha iyi:

4240 TL. Aşamıyorsan kasa ve PSU değiştirebilirsin ama attığım şekilde daha iyi:

Teşekkürler benim bahsettiğim sistemi andırmış.
Bütçeyi SSD almayarak çözebiliriz bende 240gblik bir ssd var.

Geri
Yukarı