3.5” Harici Disk Güç Kaynağı Bozuldu

BLVD

Kilopat
Daha fazla  
3.5” Seagate Harici Diskimin güç kablosunu temizlik sırasında çıkardım. Daha sonra farkında olmadan kendi kablosu sanarak monitörün güç kablosunu taktım ve büyük ihtimalle bu esnada güç kaynağı yandı. Diskin kendisinde bir sorun olduğunu sanmıyorum. Yalnızca elektrik diske iletilmiyor. Acaba bir elektrikçi veya bilgisayarcıya götürsem yanan kısmı değiştirip tekrar çalışır hale getirebilir mi? Yoksa yenisini mi almam gerekir? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır. Monitöre elektrik veren kabloyu harici diske taktım. Dolayısıyla harici diske olması gerekenden fazla güç gitti ve güç kaynağını yaktı diye tahmin ediyorum. Yanan güç kaynağını veya artık hangi parçaysa elektrikçi veya bilgisayar teknik servisi gibi bir yerde değiştirtip tekrar çalışır hale getirme şansım var mı bunu merak ediyorum.

Hayır. Monitöre elektrik veren kabloyu harici diske taktım. Dolayısıyla harici diske olması gerekenden fazla güç gitti ve güç kaynağını yaktı diye tahmin ediyorum. Yanan güç kaynağını veya artık hangi parçaysa elektrikçi veya bilgisayar teknik servisi gibi bir yerde değiştirtip tekrar çalışır hale getirme şansım var mı bunu merak ediyorum.

Hocam güç kaynağının yandığından emin misiniz disk yanmıştır büyük ihtimalle
Adaptör ile mi bağladın yoksa 220V direk bağlantı mı?

Adaptör ile bağladım. Monitörün de harici diskin de adaptör kabloları aynı uca sahipti. Dalgınlığıma geldi bağladım. Birisi kablo girişindeki parçanın yanmış olabileceğini söyledi. Diski kutudan çıkarıp bilgisayar içine tak normal disk gibi kullan dedi ama bu şekilde kullanmak işime yaramaz. Bunu harici disk olarak kullanmaya devam etmem gerekiyor.

Adaptör ile bağladım. Monitörün de harici diskin de adaptör kabloları aynı uca sahipti. Dalgınlığıma geldi bağladım. Birisi kablo girişindeki parçanın yanmış olabileceğini söyledi. Diski kutudan çıkarıp bilgisayar içine tak normal disk gibi kullan dedi ama bu şekilde kullanmak işime yaramaz. Bunu harici disk olarak kullanmaya devam etmem gerekiyor.

Kablo girişindeki uç soket kısmı mı yanmış dendi?
Hocam takın deneyin ya harici disk kartı ya da diskin kendisi yanmıştır ben codegen coogmax 3.5 HDD kutusu kullanıyorum yanında 12V adaptör gönderildi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı