3.5 Mbps Upload İle Yayın Ayarı

burakurtoglu

Decapat
Arkadaşlar aşağıda görmüş olduğunuz değerlerdeki internete sahibim. Ancak OBS ile 2500 bitrate 720P30FPS yayın açtığımda yayın çamur gibi gözüküyor. Sorun nedir anlamadım bitrate kaç vermeliyim veya hangi ayarları ne yapmalıyım?
Donanım:
İşlemci: Ryzen 5 1600 AF 12nm
Ekran Kartı: NVIDIA GTX1660 Super
RAM: 8x2 16 GB

9228177735.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternette hep 4 mbps yeterli bir hızdır diyor herkes neye göre diyor o zaman bunu? 2500 bitrate ile bile ping oluyor. 10 mbps falan mı lazım ?

just chatting veya hareketsiz oyunlarda yeterli olabilir 5mbps. Onun dışında Net bir yayın için 10mbps öneriliyor.

Arkadaşlar aşağıda görmüş olduğunuz değerlerdeki internete sahibim. Ancak OBS ile 2500 bitrate 720P30FPS yayın açtığımda yayın çamur gibi gözüküyor. Sorun nedir anlamadım bitrate kaç vermeliyim veya hangi ayarları ne yapmalıyım?
Donanım:
İşlemci: Ryzen 5 1600 AF 12nm
Ekran Kartı: NVIDIA GTX1660 Super
RAM: 8x2 16 GB

Eki Görüntüle 526814
Bildiğim kadarıyla Metro İnternet olmadan yapılan yayınlarda sorunlar oluyor. Normal internetlerde download yaptığınız zaman uploadınız da etkileniyor tabi ki upload yaptığınızda downloadınız. ama Metro İnternet'te böyle bir sorun oluşmuyor. Siz 3.5mbps upload yaptığınızda büyük olasılıkla oyunlarda ping olacaktır.

Yapacak bir şey yok maalesef benim de internet hız değerlerim seninle aşağı yukarı aynı 2300 bitrate 60FPS veriyorum ben. Yalnız nedenini bilmiyorum ama 2300 versem bile minimum 2500 bitrate çıkış oluyor. Verdiğim bitrate’in üzerine çıkıyor yani yayın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı