3 ayda TYT biter mi?

Dostum senle aynı durumdayım. TYT temelim iyi 2 yıldır TYT'ye dair hiçbir şey yapmama rağmen 75 80 net arası geliyor çoğunlukla. Yazın TYT planım okulumun ve birebir hocalarımın kursuna paralel olarak sayısal derslerden 3'er tane. Sözel derslerden iste türkçeden 1 dil bilgisi içeren kitap 2 paragraf kitabı bir de genel olan bir Türkçe kitabı bitirmeyi hedefliyorum. Kalan diğer sözel derslerde ise 1'er tane kitabın yeterli olacağını düşünüyorum. Ayrıyeten kendine bir program oluştur okulun rehberlik hocası veyahut dershane gibi bir yerlere gidiyorsan yardımcı olacaklardır. Geometri konusuna gelince 1 tane orta seviye geometri kitabı müthiş olacaktır bir de kendine açık uçlu soruların olduğu bir geometri kaynağı bulmanı öneririm kendini en iyi şekilde deneyebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam şu an ortalama 40-45arası netim var bu yaz iyi bir sıkı çalışmayla bunu 60-70 yapmak istiyorum

Dediğim gibi yap. Üstüne çok deneme çözme, neden diye soruyorsan denemeler gerçektende deneme değiller. ÖSYM'nin Soruları ile çok farklılar. Denemeler sadece tüm 9 ve 10. sınıf konularından rastgele soru soruyorlar. Gerçek TYT sınavında adamakıllı işlemli sorular vs. olmuyor zaten %80 yorum sorusu. O yüzden deneme çözüpte yapamıyorum gibi kafana takma.

Hocam hemen artmayabilir. O yüzden eylül'de falan netleriniz artmazsa üzülmeyin. Haftada 1 TYT çözün kesinlikle.

Hadi inşallah hedefim yazılım mühendisliği çok istiyorum. Hayırlısı olsun.

Dediğim gibi yap. Üstüne çok deneme çözme, neden diye soruyorsan denemeler gerçektende deneme değiller. ÖSYM'nin soruları ile çok farklılar. Denemeler sadece tüm 9 ve 10. sınıf konularından rastgele soru soruyorlar. Gerçek TYT sınavında adamakıllı işlemli sorular vs. olmuyor zaten %80 yorum sorusu. O yüzden deneme çözüpte yapamıyorum gibi kafana takma.

Anladım hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı