3 bin TL'ye Nitro 5 AN515-58-7687 için uyumlu RAM önerisi

Bütçe
3000

ScarY

Hectopat
Acer Nitro 5 AN515-58-7687 NH.QM0EY.007

NH.QM0EY.003 modeli alacaktım fakat bu bahsettiğim sistemin 8 GB modeli çok daha ucuz. Bilgisayar da 8 GB tek RAM var upgrade yapmak istiyorum (8, 16 veya 32 GB) fakat hangi model, marka alacağımı bilmiyorum. Hangi RAM alınırsa uyumlu olur?

Crucial alabilirsiniz. 8+8 yaparsanız Dual channel çalışır 8+(16, 32 vs.) Yaparsanız Flex channel çalışır. Dual channel daha performanslıdır ama RAM miktarını önemsiyorsanız 16 veya 32 GB'ye yönelmeniz daha mantıklı.

Bilgisayar da hangi RAM takılıysa onun birebir aynı model ve markasından al dedi arkadaşım. Fakat bu dediğiniz modeli alsam herhangi bir uyum sorunu ya da fark olur mu?

Bilgisayar da hangi RAM takılıysa onun birebir aynı model ve markasından al dedi arkadaşım. Fakat bu dediğiniz modeli alsam herhangi bir uyum sorunu ya da fark olur mu?
Birebir aynı RAM'i bulursanız çok daha iyi olur ancak Nitro 5 için bir çok kişi Crucial RAM aldı, güvenilir bir yerden aldıktan sonra sorun yaşamazsınız başka arkadaşlarda satın aldı sadece sisteme taktıktan sonra MemTest86 yapmayı unutmayın. Ayrıca Windows'un da Bellek Tanılama Aracı mevcut.

Eyvallah hocam teşekkür ederim.

Eyvallah hocam teşekkür ederim.
Merhaba
Var olan ramin teknik özellikleri ile bire bir eşlenik olmasına dikkat edin. Üst frekans da olabilir . Alt frekansı desteklemesi önemlidir. Bilgisayarınızın bilgilerini aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…