3.nesil güçlü işlemci önerisi

kuzyy

Hectopat
Daha fazla  
Elimde i3-3220 işlemci var ve beni tatmin etmiyor güçsüz bir işlemci zaten. Kafamda i7-3770 işlemci almak var sizin öneriniz ne olur?

Elimde i3-3220 işlemci var ve beni tatmin etmiyor güçsüz bir işlemci zaten. Kafamda i7-3770 işlemci almak var sizin öneriniz ne olur?

Direk Xeon 1225 V2 alın çoğu 3.nesili geçer.

Ne yapacağına bağlı olarak değişir ama soket değişikliği daha iyi olur. Ama alacaksan AliExpress üzerinden bakabilirsin. Orada genelde ucuza bulunuyor.

Muhtemelen lga 1155 bir anakart diye biliyorum. H61 olabilir anakart. Açıkçası tam araştırmadan bilemem ama aklımda böyle kalmış.

Güncellenecek olan işlemci modeli; ekran kartı modeli, tercih edilen çözünürlük & oynanılan oyunlara göre değişebilen bir durum. Z68 çipsetli bir anakart ve bu anakartın yanında 1050 Ti veya RX560 gibi bir kart varsa ikinci el i5-2500K gibi bir işlemci yeter de artar mesela ama i3-3220 kullandığınıza göre muhtemelen H61 yonga setlidir o anakart ama hazır bütçe varken bütçe dahilinde en iyisini alayım gibi bir düşüncen varsa 3770'in evet 3220'e göre ciddi anlamda fark ettireceği yerler olacaktır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…