3 Pinli LED Fanı Kasaya Bağlama

afkazankayaa

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Kasama ikinci bir Corsair LED fan almayı planlıyorum 3 pin olanlardan. Corsair marka kasamın önün de bu fandan zaten bulunmakta, bir tane de ben alayım diyorum. Tamamen görsel amaçlı. Sorum şu ki anakartta sadece bir fan yuvası var. (CPU için olanı hariç.) Eğer alırsam iki fanım da 3 pin olacak. Sizden ricam nasıl bağlamamı tavsiye edersiniz. Fan çoklayıcı kablolar var ınternette yalnız, anakarta bağlanış yeri 4 pin ancak fanlara ayrılan çataldan biri 3 biri 4. Bildiğim kadarı ile 3 pini 4 pine takınca son hızda çalışıyor fanlar. Ve ben sessizliğe de çok önem veriyorum. Yardımlarınızı beklıyorum arkadaşlar, herkse iyi forumlar =)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu mesajı yazmadan 5 dakika önce Corsair Spec-01 kasa ile birlikte gelen fan gürültüsünden bezip sipariş ettiğim 4 pinli fanı kasama taktım. Islık sesi kesildi resmen. Mutlaka ve mutlaka 4 pin alın. 3 pinlileri yedekte tutun bozulursa falan diye.

Ben kara cuma vakitlerinde tanesini 20 liraya almıştım bu fanlardan. Kırmızı konseptli bir kasa yaptığım için daha iyi oldu şahsım adına. Geçen gün 17 liraya düşmüş. Hemen satın aldım arkadaki 3 pinliyle değiştirmek için.

Aerocool 12cm PWM 4Pin Kırmızı Ledi Kasa Fanı (AE-CFPL120RD) Fiyatı

Ayrıca tek sistem fan çıkışı için hemen şundan alıyorsunuz ve olay çözülüyor.
Akasa Flexa P5 5 Çıkışlı, Özel Kılıflı PWM Çoklayıcı Kablo Fiyatı

5 tane kasa fanını bağlayıp dişi ucu da kasaya bağladığınız zaman hepsi ortak çıkışla çalışıyor ve yük altında değilse en düşük ayarda çalışıyorlar.

Hocam cevabiniz icin tesekkur ederim, aldigim fan ne yazik ki 3 pinli bu corsair spec-02 ile gelen fanin aynisindan aldim altli ustlu takmayi dusunuyorum. Benim sormak istedigim dort pinli donusturucuye 3 pin takarsak fan hep maksimum rpmde mi calisacak? ve iki fan olacagi icin anakarttaki sistem fani yerine cogaltici yapip ikisini bir kablodan anakarta takmak mi daha iyi olur yoksa moleks kullanip direk psudan cekmek mi? psudan gelen guc cok olacagi icin fanlari maks rpmde calistirir diye korkmaktayim. Goruntu yapayim derken kulaklarimi katletmek istemiyorum acikcasi.
Ayrica kasanin arkadaki cikis fani cok gurultulu. onun icin de su fani siparis ettim dusuk desibel ve kirmizi ledinden dolayi
Aerocool "Dead Silence" 12cm Kırmızı Ledli Sessiz Kasa Fanı Fiyatı

on icin de bunu
Corsair Air Sp120 120Mm Kırmızı Ledli Yüksek Statik Basınçlı Fiyatı
resimde kirmizi ledi gozukmiyor ancak kirmizi ledli bir kardesi kasamin onunde bulunmakta. Turkce karakter icermeyen klavyemden dolayi affiniza siginiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…