30.000 TL bütçede 12700H işlemcili laptop önerisi

Bütçe
30.000 TL

zerdustoldu

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba,

Yoğun işlemci gücü gerektiren bir laptopa ihtiyacım var. Aslında başlangıçta masaüstü bakıyordum ama dün yaşadığım uzun süreli elektrik kesintisi sonucunda laptop alternatiflerini de gözden geçirmek istiyorum.

Tercihen 12700h serisi işlemcili, 32 GB RAM ve 1 TB SSD. Ekran kartı başlangıç-orta seviyede oyun oynatabilirse güzel olur. Ama olmazsa olmaz değil, gerekirse on boardlu bile alabilirim. Önemli olan işlemci gücü, RAM ve kapasite.

Önerilerinizi alabilir miyim?

-HP Victus laptop güzele benziyor, ancak RAM ve SSD kapasitesi düşük, bunları yükseltmek mümkün olur mu? HP victus linki

-Acerın şu modeli de güzele benziyor aynı hp gibi düşük ram ve ssd var, yükseltmek mümkünse değerlendirebilirim. Acer nitro5

-Ayrıca aşağıda linki olan Casper Excalibur da fena değil gibi, ama marka güven vermiyor. Isınma, aşırı fan sesi sorunlarından çok çektim eski ASUS laptopumda bile. Görüşünüzü almak isterim. casper excalibur

Bir de Windows 11 yüklemek istiyorum, ama bir dünya para verip almak yerine key vb. alıp kullanmak mantıklı mıdır?

Toplam bütçem 30 bin, ama 25-27 civarlarına halledebilirsem süper olur.

Çok teşekkürler

Son düzenleme:
Direkt her şeyi karşılıyor. Game Garaj Slayer2 7-3060 C2 Notebook Victus alip SSD ve RAM eklemeside yapabilirsiniz, key kullanmak daha mantıklı.
Çok teşekkürler. Özellikleri çok iyi bir bilgisayara benziyor. Ancak markayı hiç tanımıyorum. Sizce nasıl bir marka?

Kabaca baktığımda MSI'a çok benzettim. Laptopu MSI üretiyor ve üzerine Game Garaj logosu basılıyor olabilir mi?

Son olarak ekranın görüntü kalitesi hakkında görüşünüzü öğrenmek isterim.

Çok teşekkürler. Özellikleri çok iyi bir bilgisayara benziyor. Ancak markayı hiç tanımıyorum. Sizce nasıl bir marka?

Kabaca baktığımda MSI'a çok benzettim. Laptopu MSI üretiyor ve üzerine GameGaraj logosu basılıyor olabilir mi?

Son olarak ekranın görüntü kalitesi hakkında görüşünüzü öğrenmek isterim.

Dediğiniz gibi hocam, msin Crosshair kasasını kullanıyor o model,MSI kasalara logo basıyor GameGaraj. Ekran sRGB değeri anlamında düşük.

Geri
Yukarı