30.000 TL Monitör Dahil Sistem Toplama

Bütçe
30.000 TL

crax1905

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar.

30 bin lira bütçe dahilinde, monitör dahil sistem toplamak istiyoruz arkadaş için. 1 TB depolama olmasını istiyoruz. 2K oyun oynanacak dolayısıyla 2K monitör alınması gerekiyor. Sistem öneriniz ne olurdu? Bu bütçede 5600X ve 3070 Ti hayal mi olur? Hadi en kötü 3070? Ne dersiniz? Oyun oynayacak ama işlemciden de fazla taviz vermek istemiyoruz.

Not: Hazır sistem de olabilir.

Teşekkürler.

3070 neden hayal olsun? Gayet de alınabilir ama Titanium GPU bütçeyi zorlar, bütçe fazla. Öneri yapmak isterdim ama bir hatam olursa arkadaşınıza yazık olur, daha uzman, daha bilgili üyelerimiz öneri yapabilir. Monitörlerden falan hiç anlamam, kasayı toplarsam monitöre bütçe kalmayabilir.

Hocam 6700XT ile 5600x düşünüyorduk başında fakat AMD yazılımı hâlâ sorunluymuş. Bu da bizi bir adım uzaklaştırdı AMD'den.
AMD gerçekten GPU anlamında güzel işler başarabiliyor fakat yazılım sorunları da insanları çileden çıkartıyor. Bana kalırsa yıllarca gidecek, uzun vadeli ve gerekse yazılım anlamında da sorun çıkarmayacak CPU, GPU firmaları Intel ve NVIDIA.

Hocam 6700XT ile 5600X düşünüyorduk başında fakat AMD yazılımı hâlâ sorunluymuş. Bu da bizi bir adım uzaklaştırdı AMD'den.

O konuda bilgim yok hocam fkaat 6700 XT 3080'e yakın kart.
Bende RX 6600 var şu an kullandığım fakat şansa tam şu an yazılımsal bir sorun yaşadım restart atacağım PC'ye.

O konuda bilgim yok hocam fkaat 6700 XT 3080'e yakın kart.
Bende RX 6600 var şu an kullandığım fakat şansa tam şu an yazılımsal bir sorun yaşadım restart atacağım PC'ye.
Yazılımsız donanımın pek de bir anlamı kalmıyor maalesef. Bu kadar iyi kart yapılıp da yazılımın kusurlu olması bana mantık dışı geliyor. Sanki bir bit yeniği var gibi. :)

Geri
Yukarı