30.000 TL sistem önerisi

Hayır çıkarmaz bildiğim kadarıyla tekli RAM DDR5 de çok sorun çıkartmıyor yine de ileride 2x16 yaparak rahatça kullanırsınız. MSI Ventus kartları önerilmiyor ayrıca 4060 Ti çok daha güçlü.
peki teşekkür ederim hava soğutucu yerine bi ara sıvı soğutucu alıp takmayı düşünüyorum harcadığı Watt'ı PSU kaldırır di mi yoksa nolur nolmaz PSU'yu da yükselteyim mi

Peki teşekkür ederim hava soğutucu yerine bir ara sıvı soğutucu alıp takmayı düşünüyorum harcadığı Watt'ı PSU kaldırır değil mi yoksa ne olur ne olmaz PSU'yu da yükselteyim mi?

Sıvı soğutucuya gerek yok özelleştirme kısmından 1K civarı bir hava soğutucu iş görür PSU arttırmaya da gerek yok.

SSD olarak bu daha iyi ve ASUS ekran kartı ben özelleştirmeye bütçe kalsın diye öbürünü attım ancak alabiliyorsanız kesinlikle bunu alın.

Sıvı soğutucuya gerek yok özelleştirme kısmından 1K civarı bir hava soğutucu iş görür PSU arttırmaya da gerek yok.

SSD olarak bu daha iyi ve ASUS ekran kartı ben özelleştirmeye bütçe kalsın diye öbürünü attım ancak alabiliyorsanız kesinlikle bunu alın.
DDR4 ramler halen iş görür mü ki ?

sonradan farkettim başta DDR4 yazıyordu özür dilerim

bunda yapmam gereken özelleştirmeler nedir peki

Sonradan fark ettim başta DDR4 yazıyordu özür dilerim.

Bunda yapmam gereken özelleştirmeler nedir peki.

Önemli değil.

Bu yeterli olur sistemdeki SSD oldukça kaliteli ancak 500 GB isterseniz 1 TB yapabilirsiniz. 1 TB SSD'lerden ucuz olanlar sistemdeki SSD'den daha kötü ancak 1 TB. Kingston alınabilir gibi.

Önemli değil.

Bu yeterli olur sistemdeki SSD oldukça kaliteli ancak 500 GB isterseniz 1 TB yapabilirsiniz. 1 TB SSD'lerden ucuz olanlar sistemdeki SSD'den daha kötü ancak 1 TB. Kingston alınabilir gibi.
Teşekkür ederim.

Önerin için çok teşekkür ederim. Fakat DLSS avantajından dolayı bir NVIDIA sistem istiyorum ama bunu yine de göz önünde tutacağım.

FSR'ı hafife almamak gerekli bence FSR 3.0 daha yeni sayılır bence ileri zamanlarda FSR 4.0 gibi yeniliklerde AMD'nin NVIDIA'ya yetişeceğini düşünüyorum.

Geri
Yukarı