30.000 TL sistem toplama

Bütçe
30000

Brigade0

Zeptopat
Daha fazla  
İyi sosyaller herkese. Arkadaşıma 30K civarı PC toplayacağız.

Gigabyte 3070 Ti Gaming.
Ryzen 7 5800X.
G.Skill 2x8 GB 3600 MHz CL 16.
Gigabyte 750W 80+ Gold.
970 EVO Plus 1 TB.
Corsair Hydro H100X.
ASUS B550-Plus.

Şöyle bir sistem düşündük ama fiyatı yaklaşık 40k bandında.
Fiyatı nasıl 30-32K civarına indirebiliriz? 3070 Ti'dan vazgeçmiyor.
Hem render hem de oyun oynamak için toplanacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilmediğimden soruyorum da ekran kartının Zotac olması ne fark ettiriyor?
Performans olarak minimal değişiklikler olur, çok farkı yok. Soğutmada belirgin farklar olabilse de genelinin soğutma performansı iyidir. Asus, Msi gibi üst seviye markalar üst düzey soğutma sağlar ama çok fazla fiyat farkı bindirir. Zotac, Palit, Galax gibi markalar hem fiyatı uygun hem de soğutması yeterli markalardır. Sizin seçtiğiniz Gigabyte marka 3070 Ti 17.000 TL idi. O yüzden daha ucuz olan Zotac'ı seçtim.

Performans olarak minimal değişiklikler olur, çok farkı yok. Soğutmada belirgin farklar olabilse de genelinin soğutma performansı iyidir. Asus, Msi gibi üst seviye markalar üst düzey soğutma sağlar ama çok fazla fiyat farkı bindirir. Zotac, Palit, Galax gibi markalar hem fiyatı uygun hem de soğutması yeterli markalardır. Sizin seçtiğiniz Gigabyte marka 3070 Ti 17.000 TL idi. O yüzden daha ucuz olan Zotac'ı seçtim.
Anladım çok teşekkür ederim. Son olarak kasa da önerebilir misiniz acaba?

Anladım çok teşekkür ederim. Son olarak kasa da önerebilir misiniz acaba?
Hocam bu sistemi almanız daha mantıklı olucaktır.

Fiyatı 21.700TL.

Hocam bu sistemi almanız daha mantıklı olucaktır.

Fiyatı 21.700TL.
Daha ileriye dönük bir sistem olması için arkadaşım 5800x'e kararlı. Özelleştir kısmından onu ekledim artı olarak ssd'si iyi mi? İlk defa duyduğum bir marka da... Çift fanlı ekran kartıyla 3 fanlı ekran kartı arasında soğutma açısından ciddi bir sıcaklık farkı olacak mıdır? Bir de gördüğüm kadarıyla sistemde ne hava ne sıvı soğutma yok onu da ekleyince 30kya yaklaştı fiyatı.

Daha ileriye dönük bir sistem olması için arkadaşım 5800x'e kararlı. Özelleştir kısmından onu ekledim artı olarak ssd'si iyi mi? İlk defa duyduğum bir marka da... Çift fanlı ekran kartıyla 3 fanlı ekran kartı arasında soğutma açısından ciddi bir sıcaklık farkı olacak mıdır? Bir de gördüğüm kadarıyla sistemde ne hava ne sıvı soğutma yok onu da ekleyince 30kya yaklaştı fiyatı.
Sıvı soğutma çok gerekli değil bu işlemci için. 2 fanlı olması ekran kartının soğutması kötü olduğu anlamına gelmez rahat soğutur. SSD iyi hocam.

Geri
Yukarı