30-60 TL'lik Windows 10 lisansları kullanılmalı mı?

qwertyklavye

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese sağlıklı günler diliyorum. İnternet üzerinde çeşitli sitelerde bu gibi fiyatlara Windows 10 Home, Pro sürümleri satılıyor. Neden bu kadar ucuz diye sorduğumda yurt dışından toplu alındığını söylüyorlar. Bilgisayar mühendisi tanıdığıma sordum. Çalıntı olduklarını söyledi. Bu konuda net bir bilgi var mı? Kullanmalı mıyız kullanmamalı mıyız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gidip de bin küsür liralar verip Microsoft'tan alacak değilsiniz, değil mi? Senelerdir 20 liraya aldığım Windows 10 Pro lisansını kullanıyorum, retail olanı aldım ve sonrasında özellikle kontrol ettim retail olduğunu. Şimdiye kadar en ufak bir sorun yaşamadım. OEM lisans olup alıp kullanabilirsiniz. MAK olanı tercih etmeyin sadece.

OEM lisanslarıdır. Ben kullanıyorum. Kullanılabilir.

Ben aldım sağlamlisans. Comdan bir sorun olmadı.

Evet alınabilir.

Gidip de bin küsur liralar verip Microsoft'tan alacak değilsiniz, değil mi? Senelerdir 20 liraya aldığım Windows 10 Pro lisansını kullanıyorum, Retail olanı aldım ve sonrasında özellikle kontrol ettim Retail olduğunu. Şimdiye kadar en ufak bir sorun yaşamadım. OEM lisans olup alıp kullanabilirsiniz. MAK olanı tercih etmeyin sadece.

3 ay önce Sağlam Lisans'tan Retail lisans almıştım hiçbir sıkıntı çıkmadı OEM veya Retail alırsanız sorun çıkmaz. Sıkıntılı olan lisanslar MAK. Konu ile alakalı rehber.

Şimdi şöyle. Sorun çıkmadı bende de. 2 aydır kullanıyorum ben. Ama bunun olayını öğrenmek istiyorum. Şu çalıntı olma konusu doğru mudur acaba? @Recep Baltaş abi sizler de bu konuya müsaitseniz yorum yapabilir misiniz? Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı