30-33 bin TL PC toplama

Bende önceden buna bakıyordum gerçekten güzel sistem RAM ve SSD yükseltip alınır kesinlikle. AMD'ye karşı ön yargı var insanlarda sürekli ancak ön yargıların çoğu boş açıkçası alınır AMD ekran kartı.
Hocam tamam AMD her zaman kullanıcıyı düşünür, F/P'ta herzaman 1-0 önde ama sürücü sorunları hala tam bitmemiş olsada devam ediyor. Eskisi kadar fazla olmuyor ama. Sırf bu yüzden alınmaması için bir sebep değil bu fakat Nvidia'da bu tür sorunlar ile pek karşılaşılmıyor.
Yeni bir sistem alıyorsun, ufak bir hata çıkınca karşına insanın midesi bulanıyor yani.

@muslim611
Hocam piyasada ki çoğu bilgisayar satan siteleri inceledim ve bu bütçe dahilinde alınabilcek en performanslı sistem, önerdiğimiz sistemler dışında bir şey bulamadım. Toplama yapınca saha pahalıya geliyor zaten. Hazır almak çok avantajlı.
İ5 14400F Intel işlemcili, Rtx 4060Ti'lı sistem var 33.000₺'ye ama dediğim gibi hocam, Intel soket değişecek ve sisteminizi yükseltmek istediğinizde bu işlmecinin üstüne koyabileceğiniz fazla bir model kalmayacağı için anakartıda değiştirmeniz gerekecek yani ekstra masraf olacak.
7500F'li veya 7600'ü tercih edersiniz, yükseltme yaparken sadece yeni bir işlemci ile sisteminizi yükseltebilirsiniz.
İş için genelde Intel öneriliyor fakat söylediğim durumu göz önünde bulunudurun.
7500F ve 7600 de güçsüz bir işlemci değildir yani.

Hocam tamam AMD her zaman kullanıcıyı düşünür, F/P'ta her zaman 1-0 önde ama sürücü sorunları hala tam bitmemiş olsa da devam ediyor. Eskisi kadar fazla olmuyor ama. Sırf bu yüzden alınmaması için bir sebep değil bu fakat NVIDIA'da bu tür sorunlar ile pek karşılaşılmıyor.
Yeni bir sistem alıyorsun, ufak bir hata çıkınca karşına insanın midesi bulanıyor yani.

@muslim611
Hocam piyasada ki çoğu bilgisayar satan siteleri inceledim ve bu bütçe dahilinde alınabilecek en performanslı sistem, önerdiğimiz sistemler dışında bir şey bulamadım. Toplama yapınca saha pahalıya geliyor zaten. Hazır almak çok avantajlı.
i5 14400F Intel işlemcili, RTX 4060 Ti'lı sistem var 33.000₺'ye ama dediğim gibi hocam, Intel soket değişecek ve sisteminizi yükseltmek istediğinizde bu işlmecinin üstüne koyabileceğiniz fazla bir model kalmayacağı için anakartıda değiştirmeniz gerekecek yani ekstra masraf olacak.
7500F'li veya 7600'ü tercih edersiniz, yükseltme yaparken sadece yeni bir işlemci ile sisteminizi yükseltebilirsiniz.
İş için genelde Intel öneriliyor fakat söylediğim durumu göz önünde bulunudurun.
7500F ve 7600 de güçsüz bir işlemci değildir yani.

Hocam emeklerine sağlık inanki çok yardımcı oldun. Ben en son senin verdiğin bilgilere doğrultusunda Sinerji bilgisayardan PC hocası Venom olan PC'yi işlemciyi 7600X E, RAM32 GB ve SSD'yi de 1 TB'a yükselterek 35 bin TL ile almaya karar verdim. Şu an sitenin iadesi var mı, güvenilir mi, aldıkyan sonra bir problem yaşar mıyım onu araştırıyorum. Eğer bir problem olmazsa yarına sipariş vereceğim. Desteğin ve yardımın için çok teşekkür ederim tekrardan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Mesela şu oyun testine bakın. Performans farkı hiç farkı yoktur neredeyse. Ama aralarında 20.000₺ fiyat farkı var. İkiside bu sene içinde çıkmış. Ve i9 14900KS en son çıkan işlemci modeli.

Hocam emeklerine sağlık inanki çok yardımcı oldun. Ben en son senin verdiğin bilgilere doğrultusunda Sinerji bilgisayardan PC hocası Venom olan PC'yi işlemciyi 7600X E, RAM32 GB ve SSD'yi de 1 TB'a yükselterek 35 bin TL ile almaya karar verdim. Şu an sitenin iadesi var mı, güvenilir mi, aldıkyan sonra bir problem yaşar mıyım onu araştırıyorum. Eğer bir problem olmazsa yarına sipariş vereceğim. Desteğin ve yardımın için çok teşekkür ederim tekrardan.
Hocam site adını duyurmuş bir site ama satın aldıktan sonra ki süreç nasıl oluyor bilmiyorum yalan olmasın.
Unutmadan hocam, satın aldıktan sonra iade olmuyor hazır sistemlerde. Son kararı verene kadar satın almayın.

Hocam unutmadan, render alırken Nvidia kartlarda bulunan bir teknoloji sayesinde, 1 saatte alacağınız bir renderi, RTX kartlarda bulunan bir teknoloji sayesinde yarıya düşüyor bu süre.

5 7600X çok fazla ısınıyor diyorlar en az 240Mm'lik bir sıvı soğutu alacağım hocam haberiniz olsun ben de aynı işlemciye sahip bir sistem alacağım. 240mm bile ancak yetiyor diyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
5 7600X çok fazla ısınıyor diyorlar en az 240Mm'lik bir sıvı soğutu alacağım hocam haberiniz olsun ben de aynı işlemciye sahip bir sistem alacağım. 240mm bile ancak yetiyor diyorlar.
Hocam sıvı soğutucular erkenden bozulabiliyorlar. Kule tipi almak daha mantıklı bence. İkisinin arasında öyle çok fazla bir performansda yoktur zaten.

@muslim611
Hocam bütçe eğer 35 bine çıktıysa şu sisteme bakın kesinlikle.
Ekran kartı modeli bir önceki sisteme göre bir tık düşük ama 7500F ve 7600 den çok daha iyi bir işlemci.
8 çekirdek, 16 iş parçacığı ve 96MB önbelleği ile oyun olsun, iş programı olsun hiç affetmez. Bu işlemci varken 7500F veya 7600 alınmaz bu bütçede. Tam aradığınız sistem hocam.
Yaptığım düzenleme görünmüyor. Sistem özelleştirme kısmından işlemciyi 7800x3d'yi seçin.

Hocam sıvı soğutucular erkenden bozulabiliyorlar. Kule tipi almak daha mantıklı bence. İkisinin arasında öyle çok fazla bir performansda yoktur zaten.

@muslim611
Hocam bütçe eğer 35 bine çıktıysa şu sisteme bakın kesinlikle.
Ekran kartı modeli bir önceki sisteme göre bir tık düşük ama 7500F ve 7600 den çok daha iyi bir işlemci.
8 çekirdek, 16 iş parçacığı ve 96MB önbelleği ile oyun olsun, iş programı olsun hiç affetmez. Bu işlemci varken 7500F veya 7600 alınmaz bu bütçede. Tam aradığınız sistem hocam.
Yaptığım düzenleme görünmüyor. Sistem özelleştirme kısmından işlemciyi 7800x3d'yi seçin.
Tamamdır hocam her iki site için de inceliyorum. Sizin game garaj sıvı soğutma ile 39 a yakın bir fiyat sunuyor. Sinerji biraz daha uygun gibi. O zaman biraz daha araştırayım.

Tamamdır hocam her iki site için de inceliyorum. Sizin game garaj sıvı soğutma ile 39 a yakın bir fiyat sunuyor. Sinerji biraz daha uygun gibi. O zaman biraz daha araştırayım.
Hocam sisteme takılı stok fan ile de idare edersiniz bir süre. Soğutmayı öncelik verip performanstan kısmak bence pek doğru olmaz.
7800x3d daha performanslı bir işlemci. İleride bütçeniz arttıktan sonra da alırsınız soğutmasını. Bence o şekilde alın gitsin.
Birde sıvı soğutmalar erkenden bozulabiliyorlar. Kule tipilerde kafanız daha rahat olur. Soğutma performansları öyle fazla yoktur aralarında. Siz bilirsiniz yine de.

Hocam sisteme takılı stok fan ile de idare edersiniz bir süre. Soğutmayı öncelik verip performanstan kısmak bence pek doğru olmaz.
7800x3d daha performanslı bir işlemci. İleride bütçeniz arttıktan sonra da alırsınız soğutmasını. Bence o şekilde alın gitsin.
Birde sıvı soğutmalar erkenden bozulabiliyorlar. Kule tipilerde kafanız daha rahat olur. Soğutma performansları öyle fazla yoktur aralarında. Siz bilirsiniz yine de.
Tamamdır hocam sizin tavsiyenize göre alscağım. Kule tipi soğutma nasıl bilmiyorum. Game garajda stok fan yok herhalde ama sinerji de var. Muhtemelen oradan alırım. Sonradan soğutma için bütçeye göre alım yaparım.

Tamamdır hocam sizin tavsiyenize göre alscağım. Kule tipi soğutma nasıl bilmiyorum. Game garajda stok fan yok herhalde ama sinerji de var. Muhtemelen oradan alırım. Sonradan soğutma için bütçeye göre alım yaparım.
GamingGen hocam o Game garaj başka bir site 😄
Kule tipiler şu şekilde oluyor hocam:
Direk işlemcinin üzerine stok fan gibi takılıyor. Sıvı soğutucuda 2 tane fan kasanın üst köşesine takılıyor, birde işlemciye temas eden bir sıvı var bir borunun içinde.
Yani kule tipiler kolay kolay bozulmazlar, daha pratik. Ama sıvı soğutucuda alınabilir. Tercih meselesi.
Stok fan dediğimiz olayda, işlemcinin kutusunun içinden çıkan kendi fanı. Onun için ayrı ücret verilmiyor hocam takılırken.

Yani en mantıklı seçim bu şekilde olacak bence hocam. Oyunda oynarsınız illaki ama siz daha çok iş programları için kullanacağınız için ekran kartına ağırlık vermek pek doğru olmaz. Bu sistem de ki 7800x3d sizi uzunca bir süre götürür.
Şimdiden hayırlı olsun diyelim hocam.

Son olarak @SadeceYiğit @CEO of SM Technology @GFYT
hocalarımında görüşünü bizzat almak isterim.
Şu sisteme Ryzen 7 7800X3D'yi ekleyip 36.000₺'ye satın almak, iş programlarını kullanmasında hiç bir sorun çıkarmadan kullanmasına engel bir durum olmaz değil mi,
İstenilen yüksek performansı alabilir değil mi hocalarım?

Gaming.Gen.TR hocam o GameGaraj başka bir site 😄
Kule tipiler şu şekilde oluyor hocam:
Direk işlemcinin üzerine stok fan gibi takılıyor. Sıvı soğutucuda 2 tane fan kasanın üst köşesine takılıyor, bir de işlemciye temas eden bir sıvı var bir borunun içinde.
Yani kule tipiler kolay kolay bozulmazlar, daha pratik. Ama sıvı soğutucuda alınabilir. Tercih meselesi.
Stok fan dediğimiz olayda, işlemcinin kutusunun içinden çıkan kendi fanı. Onun için ayrı ücret verilmiyor hocam takılırken.

Yani en mantıklı seçim bu şekilde olacak bence hocam. Oyunda oynarsınız illaki ama siz daha çok iş programları için kullanacağınız için ekran kartına ağırlık vermek pek doğru olmaz. Bu sistem de ki 7800x3D sizi uzunca bir süre götürür.
Şimdiden hayırlı olsun diyelim hocam.

Son olarak @SadeceYiğit @CEO of SM Technology @GFYT
Hocalarımında görüşünü bizzat almak isterim.
Şu sisteme Ryzen 7 7800x3D'yi ekleyip 36.000₺'ye satın almak, iş programlarını kullanmasında hiçbir sorun çıkarmadan kullanmasına engel bir durum olmaz değil mi,
İstenilen yüksek performansı alabilir değil mi hocalarım?

Attığınız sistemin SSD'si kötü, anakartı giriş seviye 7800x3D fazla gelir. Performans üst seviye faz ve VRM beslemesi olan anakartlara oranla kötü olur, throttling yapabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı