30 bin TL gaming laptoplardan hangisi daha iyi?

Bütçe
30 bin TL
Hocam 3060 her ne kadar daha güçlü olsada mantıklı olan 4050 tercih etmektir, ben sanmıyorum ki aynı fiyatta 3006 tercih edecek birisi olsun.
Her yeni GPU piyasaya sürüldüğünde böyle konuşuluyor ve her seferinde de yeni nesil alan pişman oluyor ama ben daha bir şey söylemeyeceğim. karar verecek kişi kendi düşünsün. Ama eminim ki 3050 fiyaskosu gibi bir fiyasko yine ateşlenecek.

Her yeni GPU piyasaya sürüldüğünde böyle konuşuluyor ve her seferinde de yeni nesil alan pişman oluyor ama ben daha bir şey söylemeyeceğim. karar verecek kişi kendi düşünsün. Ama eminim ki 3050 fiyaskosu gibi bir fiyasko yine ateşlenecek.
Aylar oldu nerdeyse hala 4050 nin bir sorunu gözükmüyor tek sorun düşük w kullanımı.

1 ay içinde Gaming laptop alacağım ama kararsız kaldım. Oynayacağım oyunlar Valorant (çoğunlukla), LoL, Apex Legends, Fortnite, Forza Horizon 5, NFS Unbound ve FIFA olacak.

Bugün bir alışveriş merkezine gittim ve gezdiğim 3 mağazada laptoplara baktım. Seçtiğim 5 laptopı aşağıya bırakıyorum. Performans, soğutma, kalite ve dayanıklılık konusunda yani tüm kriterlerin toplamında hangisi daha iyidir? Hangisi daha uzun ömürlü olur?

Hepsi kötü ise ya da "bu fiyata daha iyi laptop var" diyorsanız da bana önerebilirsiniz, illa bu attıklarım olmak zorunda değil. Yalnız eklemeliyim ki ben Trendyol ya da Hepsiburada gibi sitelerde "X bilişim, y iletişim, Z gamers" gibi isimleri olan satıcılara güvenmiyorum sadece onaylanmış satıcılara güveniyorum.

(Laptoplar hakkında orta düzey bilgiye sahibim.)

(MediaMarkt olanlar link halinde atılmıyordu)

Ben Acer Nitro 5 aldım i7 12.nesil 3060 140W
Çok memnunum. Ben alırken 28k ya aldım şimdi 33K olmuş. Ha bir tek fan sesi biraz kendini belli ediyor o kadar ama ciddi bir ses değil. Boşta hiç ses çıkarmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı