30 bin TL sistem önerisi

marshy61

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar,

Birkaç gündür sistem tavsiyeleri konularına bakıyorum aklımda bir şeyler oluşsun diye.

Durmadan fikrim değişiyor ama şu anlık üstte paylaştığım sisteme karar verdim sanırım. Şöyle bir sıkıntı var PC toplamaktan pek bir şey anlamıyorum. Sadece başka konularda okuduklarımla ve biraz da kafama göre özeleştirdim. Tamamen gereksiz upgradeler yapmış olabilirim.

- İşlemciyi Intel Core i5-13400F yaptım.
- Anakartı Wi-Fi ve BT'li istediğim için ASUS TUF Gaming B760M-Plus Wi-Fi yaptım. (birden fazla aynı kodlu Wi-Fi'li kartlar var hangisi daha iyi bilemedim)
- Soğutmayı çıkardım çünkü orada tercih olarak verilen ürünlerin iyi olmadığını okudum. Farklı bir yerden almak daha mı mantıklı olur bilemedim.
- RAM'i 3600MHz olanı seçtim.
- Kasayı değiştirmeli miyim sizce? Eğer daha iyi olacaksa alabilirim.

Yukarıda belirttiğim sistem ve özelleştirmem uygun olmuş mu? Olmamışsa başka neyi değiştirmeliyim? Ayrıca hangi soğutucuyu önerirsiniz? Deepcool AK620'nin çok iyi olduğu yazıyordu bir yerde o uygun olur mu dersiniz bu sisteme? Ben kasadan çok ses çıksın istemiyorum o yüzden sessiz bir soğutucu varsa onu tercih edebilirim.

Kullanım amacım sadece oyun olacak. 35 36'lara çıkabilirim ama daha üstüne çıkıp 4070 Ti'ya yönelmek istemiyorum yoksa 43 44'lere çıksam mı diye düşünmeye başlıyorum. :)

Farklı sistemlere de açığım yukarıdaki sisteme 2 saat önce karar verdim yani kesin değildir.

Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı