30 bin TL televizyon önerisi

MustafaYN

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, 30000 TL bütçem var, televizyon almak istiyorum. Benim için en önemli şeyler Google Play Store olması, Google arama motoru olması, içinde Netflix YouTube Exxen gibi uygulamalar (sanırım Google TV deniyor bunlara.)Ve canlı renkleri olması. Önerileriniz için teşekkürler şimdiden.

Android olmasını kafana takma TV box ile halledebilirsin önerim tabii ki de LG OLED olan modeller OLED en iyisidir.

Bu ürün kesin olarak 120 Hz midir? Bir de parlaklık seviyesi hakkında bilgi edinemedim.

Hayır ne 100 Hz ne de 120 Hz alabileceğiniz maksimum Hz değeri bu modelde 60 hzdir. Sebebine gelirsek üründeki panel ne kadar 120 Hz desteklese de anakartı ve HDMI portu desteklemiyor. 100/120 Hz için HDMI 2.1 lazım.

Bu bütçede bu televizyondan daha iyi görüntü verebilecek TV yok diyebiliriz. Hatta bu bütçede LG, Samsung gibi markaların ne OLED ne QLED televizyonu yok. Fakat bu televizyonun da eksisi eski bir panele sahip olmasından dolayı OLED yanığı problemi. Eğer sabit bir TV kanalını açıp unutursanız muhtemelen logo yanığı oluşacaktır. LG ve Samsung gibi markalar bu problem için yazılımsal bazı önlemler alıyor ama Vestel nasıl bir önlem aldı hiçbir fikrim yok. Diğer yandan 3 yıl garantili olması güzel bir şey.

Ne kadar görüntü kalitesi aynı olmasa da ekran büyüklüğü ile şartları fazlasıyla eşitlemesinden dolayı Vestel qa 9700 modelini önerebilirim. 65 inç olan modeli 24.000 TL şu anda.

Geçtiğimiz hafta Vestel bayisinde qa 9700 55 inç olan modelini inceledim ve görüntü kalitesinden oldukça memnun kaldım. OLED ile karşılaştırmak istedim ama bayide OLED televizyon yoktu.

Marka olsun istiyorsanız bu fiyata 65 inç olarak Samsung Crystal cu serisine ve TCL P735'e bakabilirsiniz ama bu modeller düz LED'dir yani OLED kalitesi beklememek lazım Vestel QLED ile karşılaştırılabilirler. Bu fiyata LG 65 inç yok. Açmış olduğunuz konuda inç belirmediğiniz için alabileceğiniz maksimum inç'e göre tavsiyede bulundum. Qa 9700 modeli 22K fiyatı görürse bende almayı düşünüyorum bu hafta 2000 TL birden arttı çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı