30 bin TL uzun ömürlü laptop önerisi

Bütçe
30000
Hocam ben vatandan almıştım ancak nette aynı model satılıyor. https://www.hepsiburada.com/hp-vict...sinabilir-bilgisayar-8q4k3ea-pm-HBC000053UTPR hem işlemcinin Ryzen 5 7640 HS gibi güncel ve güçlü bir versiyon. RAM'ler çift slot ve ikisi de lehimli değil. Hem de DDR5 olup güncel ve uzun vadede sizi götürebilecek bir sistem. Ben kullanıyorum aynı modeli. Çok memnunum.
https://www.hepsiburada.com/hp-vict...144hz-tasinabilir-bilgisayar-pm-HBC00004J58IG Bu model hakkında görüşleriniz nelerdir?

32'ye çıkabiliyorsan Victus çıkamıyorsan budur.

Mantıklı hocam.

32'ye çıkabiliyorsan Victus çıkamıyorsan budur.

Bu tarz 7535HS işlemcili laptoplardan direkt uzak durun. Ryzen 5 serisine hiç yakışmayan tek işlemci diyebilirim. Hem çekirdek performansı hem de çekirdek performansı çok düşük kalıyor kardeşlerine göre. Bu yüzden sırf güzel bir seri diye bir laptopu almak yerine önce parçaların kalitesini kontrol etmekte fayda var.

Acer Nitro 5 Amazon üzerinde 27 k Intel i5-12450H işlemci 4050 8 GB DDR5 RAM 1 TB SSD. Kendiniz benim gibi 8 RAM ekler kullanırsınız.

Hocam cihazın tek dezavantajı diyebilirim. Maalesef 2. SSD slotu için yer yok.

Victus 16'larda çift M.2 SSD slotu bulunuyor hocam, genel verilen bilgilere dikkat ediniz. HP Victus r serisinde çift slot s serisinde tek slot var.

2. SSD slotu hakkında bilginiz var mı? Ekleme yapılabiliniyor mu?

Attığınız modelde 2. SSD slotu bulunmuyor hocam. Victus 16 r modellerinde vardır. Altta linkini bıraktım, kasa kodlarının başındaki harfe bakın. RAM'lar kalitelidir 5200MHz DDR5 RAM kullanıyor Victus 16'lar fabrikasyon SSD kalitesi de iyidir. WD marka kullanıyor oyun için olan modellerini, SN810 var bende. O fiyata 4000 serisini tercih edin, ne kadar üstüne ekleyebilirsiniz bilmiyorum o yüzden epey sitesinden araştırma yapmanızı öneririm. Ben işlemci tarafında Intel'den yana kararımı verirdim. Daha stabil çalışıyor ve uzun ömürlü olması açısından stabil çalışması önemli. Ve genellikle AMD işlemciler Intel'den daha çok ısınır, daha çok performans vermek uğruna ısı yükseltir. Isı da zamanla işlemci ömrünü yer. Tabii özellikle işlemciyi yormazsanız o da uzun ömürlü olacaktır. 5 yılda bir değiştirmenizi öneririm oyun vs için. YT internet film veya Office programları içinse belki 10 sene götürür.

HP Victus Gaming 16-r0044nt (7P645EA) Notebook

Hocam kesenin ağzını biraz açabilirseniz Amazon'da şu an indirimde olan bu modeli alın. Daha geçen hafta 38.000 lira bandındaydı. Hem i5 13. nesil hem de 4060 8 GB donanımınız olur.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı