30 bin TL'ye masaüstü bilgisayar önerisi

Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Genel önerilerde analiz, Render gibi işlemlerde NVIDIA tercih edilmesi gerektiğini söylüyorlar. Bu konu hakkında ki düşünceniz nedir, ayrıca bütçeyi arttırıp (35000) 6900 XT tercih etsem darboğaz yaşar mıyım? Yoksa 35000 TL ile 4080 zorlamalı mıyım? Çok teşekkür ederim ilginiz ve alakanız için.
Render alımında ekran kartını kullanmak istiyorsanız nvidia almalısınız (eğer aceleyse) RX 7000 serisi sadece vram odaklı olmayıp diğer özelliklere de odaklanırsa AMD tercih edilebilir henüz bir bilgi yok.

RAM konusunda ışık derdiniz yoksa (16x4) (2 adet alınacak) https://www.amazon.com.tr/Patriot-M...ers&sprefix=32gb+3600mhz,computers,126&sr=1-4 tercih edebilirsiniz.

Işıklı istiyorsan (16x4) (2 adet alınacak) https://www.amazon.com.tr/Corsair-V...cphy=1012782&hvtargid=pla-1181512940613&psc=1

İleride 128GB ram kullanırsanız (2x32) (2 adet alınacak) https://www.amazon.com.tr/Kingston-...4wOSIsInFzcCI6IjAuMDAifQ==&s=computers&sr=1-3 alabilirsiniz böylece ekstra 2 slot kalmış olur.

128gb ram çoğu durumda aşırıya kaçacaktır ben bile 64gb sistemde premiere pro kullanırken en fazla 45gb civarı kullanım gördüm, cidden profesyönel değilseniz 64gb fazlasıyla yetecektir.

Çok teşekkür ederim. İlginiz ve alakanız için. Sizce bu durumda 4000 serisini beklemeli miyim yoksa zaman kaybı mı olur bu bütçe için. Ayrıca cahilliğim için kusura bakmayın, DDR5 64 GB RAM yaparsak anakart değişir mi, bütçe çok değişir mi? İyi akşamlar dilerim.

Bu bütçede beklemenize gerek yok hocam.
DDR5 yaparsan RAM'i bunları alman lazım:

Çok teşekkür ederim. İlginiz ve alakanız için. Sizce bu durumda 4000 serisini beklemeli miyim yoksa zaman kaybı mı olur bu bütçe için. Ayrıca cahilliğim için kusura bakmayın, DDR5 64 GB RAM yaparsak anakart değişir mi, bütçe çok değişir mi? İyi akşamlar dilerim.
Hocam anakart değişir.Ram'i 64 yapmanın pek faydası olmaz.32 fazlasıyla yeterli(Oyun oynayacaksanız).DDR5 bu dönemde pek mantıklı değil

Hocam anakart değişir.Ram'i 64 yapmanın pek faydası olmaz.32 fazlasıyla yeterli(Oyun oynayacaksanız).DDR5 bu dönemde pek mantıklı değil
Duruma göre 32 yetmiyor, Render alacağını ve mühendislik uygulamalarını kullanacağını söylemiş (ki bunlar ciddi miktarda önbelleği sömürebiliyor uygulamanın ihtiyacına göre özellikle Premiere Pro gibi bir şey kullanılıyorsa.)

Duruma göre 32 yetmiyor, Render alacağını ve mühendislik uygulamalarını kullanacağını söylemiş (ki bunlar ciddi miktarda önbelleği sömürebiliyor uygulamanın ihtiyacına göre özellikle Premiere Pro gibi bir şey kullanılıyorsa.)

Hocam Ansys kullanacağım belki duymuşsunuzdur. Ben günümün çok büyük bir kısmını bilgisayar başında geçiriyorum. Oyun da oynuyorum, işlerimi de bilgisayar üzerinden gerçekleştiriyorum. Yani beni uzun yıllar sorunsuz götürebilecek, yaptığım analizlerde bilgisayarın gücünün yetebileceği bir sistem istiyorum. Gerekirse 32 GB RAM alır daha sonrasında bir 32 GB RAM daha eklerim diye düşünüyorum.

Benim naçizane tavsiyem, alırken ne olması gerekiyorsa onu almanızdır aldıktan sonra neden öyle yaptım dememek için.

Yeni konular

Geri
Yukarı