300 satırlık C programı önerisi

Birkaç öneride ben sunayım. Veri yapıları dersi aldın mı bilmiyorm ama eger aldıysan json parser tarzı kendi text stilini yaratabilirsin. örnegin ben, bir txt den veri çeken program yapmıştım zamanında.
Eğer Matematik bilgine güveniyorsan adımlarını gösteren bir matematik problemi çözen program da yapabilirsin. örnegin ben, lineer cebir dersi alırken gauss jordan yöntemiyle vektör problemleri çözen bir program yapmıştım.

Management(yönetim) dedigimiz projeler de yapabilirsin. Örnegin banka, kütüphane, hastane, lokanta bir sürü örnegi var bunun.

Yada oyun yapabilirsin. 300 satırlık ne oyun yaparım diyorsan gelişmiş bilgi yarışması oyunu veya hikaye tabanlı oyun yapabilirsin.
mesela ben olsam en başta verdigim örnekle bilgi yarışmasını aynı projede yapardım. mesela bir txt dosyamız olsun bu dosyanın içerisi şu şekilde olsun;
soru1 {
soru: sorulacak soru,
cevapA: a şıkkı,
cevapB: b şıkkı,
cevapC: c şıkkı,
cevapD: d şıkkı,
cevap: A;
}
soru2 {
...
}
gibi. bu txt yi kendi oluşturdugun txt parser ile parçalayıp ekrana o soruyu çıkartacaksın. mesela zorluk seviyesi falanda ekleyebilirsin. çogalıp gider bu örnek.
C , veri yapıları, algoritma ögrenenlerin bunu yapmasını öneriririm bence güzel bir örnek.
Bunun önemi nedir derseniz mesela şuan ben pyhton kullanarak bir veritabaından veri çekip kendi txt formatımda kaydedip c++ kullanarak programda o verileri kullancam. Bende bunu bir yerde görmüştüm. çogu olayda bu tarz şeyler kullanılıyor. gerçi json bu yüzden var ya..

Yeni konular

Geri
Yukarı