300 TL İşlemci ve Anakart Önerisi

FxEXTREME

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, öncelikle şu an kullandığım sistemimi yazayım;
  • Intel Core 2 Quad Q8200 2.33 GHZ
  • MSI AERO ITX GT 1030
  • 2x2GB DDR3 RAM
  • 300W PSU
  • 320GB HDD
  • HPQOEM SLIC-BPC Anakart
Mevcut işlem olan Q8200 ekran kartımı besleyemiyor ve anakartımın RAM desteği 4GB olduğu için artık anakart ve işlemci değişikliliğine gitmeye karar verdim, 300 TL bütçeyle alabileceğim ikinci el en iyi işlemci ve anakart nedir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
FX 4100 vs AM3+ giriş seviye anakart alternatif olabilir.
M5A78L-M Anakart buldum 100₺ anlaştım. 150₺ Civarında FX 6100 alabilirim gibi gözüküyor sizce nasıl olur? Ve PSU sorun çıkarır mı?
G41C-GS anakart veya P41T-M LX anakart ve Xeon L5420 işlemci öneririm 3.2GHz de kullanırsın.
Intel'e yönelirsem OC potansiyeli yüksek Anakartlara ve işlemcileri yönelmek istiyorum mümkün olduğu kadar tabi, bir öneriniz var mı?

OC potansiyeli yüksek işlemci X5460'tır. PSU'nuz az olduğu için L5420 önerdim bu işlemcide güçlüdür. 3.8GHz ye O.C yapıp GT1030'u besleyebilir. Daha da az ısınır daha da az para vermiş olursunuz.

Anakart tavsiyesini yukarıda yazmıştım. Ayrıca P5G41C-M LX anakart ta alternatif olarak düşünülebilir.

Anakart tavsiyesini yukarıda yazmıştım. Ayrıca P5G41C-M LX anakart ta alternatif olarak düşünülebilir.
Hocam o işlemciyi 3.8GHZ e OC yapabilmek için sağlam bir soğutucu gerekir diye düşünüyorum 300₺ bütçemi düşünürsek sizce de FX 6100 veya o segmentte bir işlemci seçimi daha mantıklı olmaz mı?

FX6100 ile anakartı 300TL ye nasıl alacaksın? Fx serisi sorunlu seridir asıl o ısınır. L5420'yi voltaj vermeden 3.2GHz ye çıkar, microcodeleri BIOS update ile yükle ısı sorunu olmaz. Ek soğutucu almazsın.

FX6100 ile anakartı 300TL ye nasıl alacaksın? Fx serisi sorunlu seridir asıl o ısınır. L5420'yi voltaj vermeden 3.2GHz ye çıkar, microcodeleri BIOS update ile yükle ısı sorunu olmaz. Ek soğutucu almazsın.
Yukarıda anlaştığım fiyatları yazdım, 250₺ ye anakart ve işlemci için anlaştım bile. 250₺ verip FX serisi kullanmak mantıksız mı sizce?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı