300 TL soğutucu önerisi

Asayiş Berkemal

Hectopat
Daha fazla  
Fiyat 300 TL maximum ben şu ikisini düşünüyorum hangisi daha iyidir ya da daha iyi varsa önerebilirsiniz Monster notebook 9. nesil işlemci çok ısınıyor soğutucu şart.

Bana Rampage daha iyi gibi geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Laptopunuzun modeli nedir acaba? Ben de yeni bir soğutucu almayı düşünüyorum. Laptopumun hava çıkışlarını da düşününce böyle bir şey almak makul geldi. 1900-2600 RPM vaat ediyor. Ne düşünüyorsunuz?

Merhaba,

Laptopunuzun modeli nedir acaba? Ben de yeni bir soğutucu almayı düşünüyorum. Laptopumun hava çıkışlarını da düşününce böyle bir şey almak makul geldi. 1900-2600 RPM vaat ediyor. Ne düşünüyorsunuz?
Hocam aldınız mı bu ürünü? Aldıysanız tecrübelerinizi aktarabilir misiniz?

Hocam aldınız mı bu ürünü? Aldıysanız tecrübelerinizi aktarabilir misiniz?
Almadım.

İkinci konuda da

1617043613020.png

1617043633665.png

Böyle denilmiş ve benim bu konuya yazdığım cihazda sanırım buradaki modelle aynı mantıkta çalışıyor. Aynı soruna neden olacağını düşündüm.

Ekleme:
@xbea Ne almaya nasıl karar verdiğimden ve nihayetinde ne aldığımdan da bahsedeyim. Yardımım dokunursa çok sevinirim.

Biraz daha araştırdıktan sonra fanların yaprak dizaynının dahi bu konuda çok etkili olduğunu ve RPM'den daha ziyade cihazın sağladığı CFM değerinin aslında önemli bir kriter olduğunu öğrendim. Çok pahalı markaların cihazlarına da baktım fakat 400 liralık soğutucularda bile CFM değerleri 63-76 arasında değişiyor.

Sonra bunu buldum.

Özellikle fiyatına göre 115 CFM gibi iddialı bir özelliği var. Ancak tahmin edilebileceği üzere malzeme kalitesinden falan çok kısmışlar. Benim laptop'un ısınma problemi yoktu sadece biraz yükseltebilmek ve az da olsa ekstra bir soğutma sağlayabilmek için aldım, yeterli geldi.

Ben aldığımda fiyatı 90 lira idi tabii şuan olan fiyatından çok daha makul bir rakam. Kullanımlarım sonucunda da yorumum şu şekilde.

1617045651883.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı