300 TL'ye R5 3600 için kule tipi soğutucu önerisi

Triphonys

Decapat
Daha fazla  
Ryzen 5 3600 kullanıyorum, soğutucu olarak Gamepower'ın ucuz bir soğutucusunu kullanmaktayım. Oyunlarda rahat bir şekilde 80 dereceyi görüyor, bundan ötürü kule tipi soğutucu almaya karar verdim. Bütçe 200-300 TL civarı. 350 TL'ye kadar zorlayabilirim. Yanına da kaliteli bir termal macun almak istiyorum. Ne önerirsiniz?

Kullanmakta olduğum kasa budur:

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5 3600x'i şununla kullanmaktayım ve gayet memnunum :

Termal macun için ise :

Bitirim ikili.
224-XT zaten STC8'den daha iletken olan TG25'in bir tüpüyle geliyor.

Ryzen 5 3600 kullanıyorum, soğutucu olarak Gamepower'ın ucuz bir soğutucusunu kullanmaktayım. Oyunlarda rahat bir şekilde 80 dereceyi görüyor, bundan ötürü kule tipi soğutucu almaya karar verdim. Bütçe 200-300 TL civarı. 350 TL'ye kadar zorlayabilirim. Yanına da kaliteli bir termal macun almak istiyorum. Ne önerirsiniz?

Kullanmakta olduğum kasa budur:

224-XT iyi bir soğutucu ben de 3600X ile kullanıyorum, ancak mevcut fiyatı çok pahalı, ben daha kısa süre önce o fiyatın 2/3'üne aldım. O yüzden ben Snowman T6 öneririm. Yanına da TG15 veya STC8 gibi bir macun eklenebilir.

Snowman T6'nın muadillerine göre daha ucuz olmasının sebebi nedir? 6 bakır borusu bulunmakta.
Genel kalite ve üretiminin ucuzluğu diyelim. Sırf kalite hissiyatı olarak bakarsan mesela 224-XT ona 5 basar, üstüne 4 bakır borusu olmasına rağmen ondan performansı da daha iyi. Snowman ise F/P kavramının tam karşılığı. Çift fan, 6 boru gibi bol özelliği ucuz bir fiyata veriyor, kalitesi de fena değil. Ancak diğer markalar kadar da kaliteli değil elbette. 224-XT'yi Skoda Scala, T6'yı da Fiat Egea olarak düşün.

Genel kalite ve üretiminin ucuzluğu diyelim. Sırf kalite hissiyatı olarak bakarsan mesela 224-XT ona 5 basar, üstüne 4 bakır borusu olmasına rağmen ondan performansı da daha iyi. Snowman ise F/P kavramının tam karşılığı. Çift fan, 6 boru gibi bol özelliği ucuz bir fiyata veriyor, kalitesi de fena değil. Ancak diğer markalar kadar da kaliteli değil elbette. 224-XT'yi Skoda scala, t6'yı da Fiat egea olarak düşün.

Anladım,teşekkür ederim ilgili cevabınız için.

Geri
Yukarı