300 Watt PSU'da 6 pin güç kablosu var mıdır?

Praitha

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar 300 wattlık bir eski Power'im var. 6 pinli güç girişi kesin oluyor mu? Ona göre bir ekran kartı alacaktım. Olmasa bile ekstradan alınıyormuş sanırım. Alıp taksam problem olur mu? Alacağım kart: AMD HD 6750.
Q9400 de işlemcim var, sizce 300 watt yeterli midir bir de?

Arkadaşlar 300 wattlık bir eski Power'im var. 6 pinli güç girişi kesin oluyor mu? Ona göre bir ekran kartı alacaktım. Olmasa bile ekstradan alınıyormuş sanırım. Alıp taksam problem olur mu? Alacağım kart: AMD HD 6750.
Q9400 de işlemcim var, sizce 300 watt yeterli midir bir de?

Hayır olmaz ayrıyeten hd6750 6 pin istemez diye biliyorum ki eğer istiyorsa sistemine 300 watt yetmeyebilir.

6 pin istiyor 1GB D5 olduğu için. Güç kaynağımda 6 pin kablosu olup olmadığını nasıl öğrenirim? Eğer yoksa internetten ya da herhangi bir yerden alsam problem çıkar mı?

Dostum kasanın yan kapağını aç ve Pw'den çıkan kablolardan 6 pin olan var mı diye
bak lakin 300W pw de 6 pin bulunmaz. Bulunsaydı 300W olmazdı. Bunun sebebi 6 pin isteyen kartlar ile kullanılan işlemci hiçbir şekilde 300W pw ile sağlıklı çalıştırılamaz.

dostum kasanın yan kapağını aç ve Pw'den çıkan kablolardan 6 pin olan var mı diye bak lakin 300W pw de 6 pin bulunmaz. Bulunsaydı 300W olmazdı. Bunun sebebi 6 pin isteyen kartlar ile kullanılan işlemci hiçbir şekilde 300W pw ile sağlıklı çalıştırılamaz.

Bu benim için çok kötü oldu ya, 200TL'ye AMD HD 6750 bulmuştum çok uygundu alacaktım... Ama yapacak bir şey yok gibi o zaman.

al al sakın kaçırma onu. Güzel kart Power da 450 watt bulursun 2.el bir yerden sıkıntı yapma. Maaliyeti fazla değil bu Upgrade'in.

450 watt PSU'lar pahalı gibi ya ama alacağım kişi normalde PC'sini satıyordu onun bilgisiyarındada 300W PSU varmış. 6 pin de varmış sorunsuz kullanıyormuş yani garip geldi emin olamadım.

450 watt PSU'lar pahalı gibi ya ama alacağım kişi normalde PC'sini satıyordu onun bilgisiyarındada 300W PSU varmış. 6 pin de varmış sorunsuz kullanıyormuş yani garip geldi emin olamadım.

pahalı modellerden almak zorunda değilsin Xigmatek Boost gibi markalara bak, neticede tabii ki dikkatli olunması gereken bir bileşen ama o kadarı da öldürmez. Gidip de Çin malı bilinmeyen şeylerde alma ama. Ekran kartını kesinlikle al kenarda kalsın fiyatına göre çok güzel..

Geri
Yukarı