3000-4000 TL Fotoğraf makinesi önerisi

b2rkant

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba herkese, aklımda fotoğraf makinesi alma düşüncesi var fakat piyasa o kadar karışık geldi ki daha düzgün bir yardım alamadığım için de bu karışıklık devam ediyor. 3000-4000 arası bir bütçem var ama pişman olmamam ve istediğim gibi bir şey olması için arttırmam gerekiyorsa o önerilere de açığım. Piyasa sürekli ama sürekli yükselmiş yakın bir zamanda indirim veya fiyatlarda düşüş bekliyor musunuz? Ona göre geç mi alayım hemen mi? İkinci ele girişmeli miyim? Girişirsem de aynasız ikinci el almak DSLR ikinci el almaktan farklı mı, daha mı mantıklı? DSLR veya aynasız arasında henüz tam bir karar veremedim ama aynasızlar pek pahalı, Olympus var biraz daha uygun pek emin olamadım ondan. Kısacası makine türünde de sizden tavsiyelerinizi bekliyorum. Belli bir konuda odaklandığımı söyleyemem yani böcek gördükçe makro çekim de yapmak istiyorum, manzara fotoğrafçılığı da. İleride belki küçük videolar çekmeye çalışabilirim. Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkinci Olympuslara yönel derim. Olympus OMD EM10ii güzel gövde. Amaca uygunluk olarak Olympus 17 mm f1,8, Olympus 30 mm f3,5 makro, olympus 45 mm f1,8 fiyat performans lenslerdir. hepsini de kullandım. Çok güzel lensler.

Geri
Yukarı