3000-4000 TL PC Toplama

Q1.jpg

421.jpg

Yabancı kaynaklardan öğrendiğim kadarıyla, yukarıdaki örnekle açıklayayım. Şimdi Ryzen Threadripper 1950X, çok güçlü bir işlemci. Bu işlemcinin bellek hız desteği resmi sitede 2667MHz olarak geçiyor. Bu hız OC yapılmadan alabileceği hızdır. Bu hızdan yukarısı OC'ye giriyor. Zaten anakartın olduğu kısma bakarsak, 2667MHz üstü hep (O.C) yazıyor. Senin baktığın hız OC olmadan destekleyeceği maksimum hızdır.

@Pantheon Bu yazdığınızı anakarttaki (O.C) ibaresinin anakarta takılan ve overclock edilebilen bütün paraçaların overclock edilmesine izin vermesi olarak anlayabilir miyim, yoksa sınırlı mı?

Bu O.C ibaresi sadece RAM için. Zaten işlemcinin ve ekran kartının olayları farklı biraz. Yukarıdaki O.C görüldüğü gibi RAM frekanslarını yansıtıyor zaten.

i5 yerine r5 seçsem nasil olur ? hangisini tavsiye ediyorsun ?
Şuan ki fiyatlar ile i5 sistem daha ucuza geliyor. Ryzen 5 2600 alayım desen 200 TL fazla fiyatı i5 8400 e göre B350 anakart alman lazım en az onlarda 150 TL fazla. Ryzen sistem aldımı RAM frekansıda önemli 3200 Mhz RAM alayım desen oda 100-150 TL fazla olacak. Bütçeni arttırabiliyorsan Ryzen 5 2600 veya 2600 x ile B350 anakart ve 3200 Mhz RAM daha güzel olur. Ben senin bütçe aralığında diye i5 önerdim.

Arkadaşlar bildiginiz uzere okullar tatil oluyor ve PC topamayi dusunuyorum. 4000 bütce ile CS:GO, PUBG, GTA5, FORTNITE gibi oyunlarda kasmadan oynayabileceğim bir Game PC'si toplamama yardım ederseniz çok teşekkur ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı