3000-4500 TL arası monitör dahil PC toplama

Bütçe
3000-4500

dexter27

Centipat
Daha fazla  
Elimde olanlar Samsung EVO 860 250 GB SSD, klavye, mouse.
Monitör ve kasayı nasıl seçeceğimi bilmiyorum.
Ekran kartı fiyatları yüksek olduğu için şimdilik alamayacağım.
Parçalar uyumsuz mu, iş görür mü?
Bilgisayarı şehir içindeki Vatan'dan dizeceğim internet alışverişine pek güvenemediğim için.

Oynamak istediğim oyunlar.

Knight Online.
League of Legends.
Valorant.
Çalıştırırsa belki New World.

Anakart;

MSI A320M-A Pro AMD A320 soket AM4 DDR4 3200(OC) anakart - 449 TL.

ASUS Prime B450M-K II AMD B450 soket AM4 DDR4 4400MHz(O.C.) M.2 anakart - 730 TL.

İşlemci;

AMD Ryzen 3 1200 3.1GHz 8MB önbellek 4 çekirdek AM4 14nm işlemci - 859 TL.

Snowman T6 Ultra 6 işlemci soğutucu - 190 TL.

RAM;

G.Skill 8 GB Ripjaws V siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single kit RAM - 387 TL.

G.Skill Ripjaws V siyah 8 GB 3600 MHz DDR4 CL18 F4-3600C18S-8gvk RAM - 471 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı fiyatları yüksek olduğu için şimdilik alamayacağım.

Sisteme koyduğunuz işlemci dahili grafik birimine sahip değil ya bu sistemin yanına 2.el ucuz yollu ekran kartı almanız veya işlemciyi APU bir işlemci ile değiştirmeniz gerek.

RAM;

G.Skill 8 GB Ripjaws V siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single kit RAM - 387 TL.

G.Skill Ripjaws V siyah 8 GB 3600 MHz DDR4 CL18 F4-3600C18S-8gvk RAM - 471 TL.

Birisi 3600 MHz diğeri 3200 MHz de çalışmıyor diye biliyorum.
Çalışması için 3600 MHz'lik RAM'in hızını 3200'e sabitlemek gerekir.

Sisteme koyduğunuz işlemci dahili grafik birimine sahip değil ya bu sistemin yanına 2.el ucuz yollu ekran kartı almanız veya işlemciyi APU bir işlemci ile değiştirmeniz gerek.

Birisi 3600 MHz diğeri 3200 MHz de çalışmıyor diye biliyorum.
Çalışması için 3600 MHz'lik RAM'in hızını 3200'e sabitlemek gerekir.

Apu nedir tam bilmiyorum, faydası ve zararları nedir?

Ramlerin 2sini almıyacağım. Bu oyunları oynatmaya ikisinden birisi yeterli ise tekli almayı düşünüyorum ama performans düşüşünü çok etkiliyorsa 2x8 de yapabilirim herhangi birini veya daha fazla iş görücek başka ramler varsa tavsiyelere açığım.

Snowman t6 ultra yerine t6 mavi al.

Hepsi 4581 tl yapıyor ve işinizi çok rahatlıkla görür. İşlemcisi çok yüksek seviyeli bir işlemci ve işlemcinin ekran kartı oynayacağınız oyunların hepsini full ayarlarda kasmadan oynatabilir.

Klavye mouse düşük bir şeyler alırsanız şimdilik şlerşde bu sistem bir ekran kartı ve ram yükseltmesiyle çok uzun zaman gidebilir.

Bütçenizi biraz daha artırmanız gerek kasa ve psu için.

APU nedir tam bilmiyorum, faydası ve zararları nedir?

APU demek hocam işlemcinin kendi grafik birimiyle gelmesi eğer APU bir işlemcin varsa sisteminde ekran kartına ihtiyaç duymazsın bir nevi işlemcinin içine ekran kartı koymuşlar gibi düşünebilirsiniz. Faydası ise ekran kartları pahalı biliyosunuz ondan sistem toplanılmıyor ama APU bir sistem toplanarak bilgisayar kullanabiliyoruz.
Zararları: Yok.

Hepsi 4581 tl yapıyor ve işinizi çok rahatlıkla görür. İşlemcisi çok yüksek seviyeli bir işlemci ve işlemcinin ekran kartı oynayacağınız oyunların hepsini full ayarlarda kasmadan oynatabilir.

Klavye mouse düşük bir şeyler alırsanız şimdilik şlerşde bu sistem bir ekran kartı ve ram yükseltmesiyle çok uzun zaman gidebilir.

Çok güzel görünüyorlar ama bütçe kısıtlı

41D39F11-B6ED-44B9-92A8-0A0889D29E7B.png

Bunları böyle yapıp, yanına bi kasa önerirmisin. Güç kaynağı içinde veya ayrı ayrı olsada farketmez. Monitörüde ucuz yollu veya bi arkadaştan bulucam artık. Parçalarıda birleştirince bi sorun olmaz değilmi?

Son düzenleme:
Çok güzel görünüyorlar ama bütçe kısıtlı.

Eki Görüntüle 1188256
Bunları böyle yapıp, yanına bir kasa önerir misin? Güç kaynağı içinde veya ayrı ayrı olsa da fark etmez. Monitörüde ucuz yollu veya bir arkadaştan bulacağım artık. Parçaları da birleştirince bir sorun olmaz değil mi?

Corsair CV550 CP-9020210-EU 550W 80+ Bronze Güç Kaynağı Fiyatları ve Özellikleri en uygunlarını seçmeye çalıştım kasayı araştırmadım ama hava silkülasyonu biraz kötü gibime geldi.
https://www.hepsiburada.com/sharkoon-rgb-slider-atx-rgb-kasa-p-HBCV000003DBBY

Bu ikisi nasıl?

Bu ikisi nasıl?

2 side kötü hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı