3000 TL Oyun PC Tavsiyesi

Keskorian

Kilopat
Daha fazla  
Ekran Alıntısı2.PNG
Ekran Alıntısı.PNG
Hangi Sistem GTA 5, Assassin's Creed Unity / Syndicate, Watch Dogs, The Witcher 3: Wild Hunt gibi oyunları kaç FPS ile çalıştırır? Hangisini almalıyım ?

Son düzenleme:
İki sistem de dengesiz.
-K serisi işlemciler overclock özelliklidir. -K serisi bir işlemci alacaksanız -Z serisi bir anakart almalısınız. -H serisiyle overclock yapamazsınız.
Ayrıca ram'i cl9 olanından almanız daha iyi olur. Kingston Hyperx Savage Red, Corsair Vengeance veya Gskill Ripjaws olabilir.
Kasa olarak Zalman Z3 Plus 600w modeli yeterlidir.
Bütçenizin çok üzerine çıkamıyorsanız PC Mate anakartlar yeterlidir. Eğer overclock'la işiniz yoksa 4690 ve H97 Pc Mate alabilirsiniz. Eğer overclock yapmayı düşünüyorsanız 4690k ve Z97 Pc Mate almanız daha mantıklı olur. Tabi bir de İşlemci soğutucu almanız gerekebilir.
GTX 970 içinse MSI veya Evga öneririm.
Oyun performansı konusunda da Youtube'da GTX 970'li benchmark videolarına bakabilirsiniz. Monitörünüzü bilmiyorum ama 1080p ise günümüzdeki bütün oyunları ultra ayarlarda 60 fps üstünde çok rahat oynatır.

İki sistem de dengesiz.
-K serisi işlemciler overclock özelliklidir. -K serisi bir işlemci alacaksanız -Z serisi bir anakart almalısınız. -H serisiyle overclock yapamazsınız.
Ayrıca ram'i cl9 olanından almanız daha iyi olur. Kingston Hyperx Savage Red, Corsair Vengeance veya Gskill Ripjaws olabilir.
Kasa olarak Zalman Z3 Plus 600w modeli yeterlidir.
Bütçenizin çok üzerine çıkamıyorsanız PC Mate anakartlar yeterlidir. Eğer overclock'la işiniz yoksa 4690 ve H97 Pc Mate alabilirsiniz. Eğer overclock yapmayı düşünüyorsanız 4690k ve Z97 Pc Mate almanız daha mantıklı olur. Tabi bir de İşlemci soğutucu almanız gerekebilir.
GTX 970 içinse MSI veya Evga öneririm.
Oyun performansı konusunda da Youtube'da GTX 970'li benchmark videolarına bakabilirsiniz. Monitörünüzü bilmiyorum ama 1080p ise günümüzdeki bütün oyunları ultra ayarlarda 60 fps üstünde çok rahat oynatır.

Tavsiyelerinizi içeren bir sistem toplayarak bana yardım edebilir misiniz ?

Vatan biraz pahalı ama kredi kartına vade farksız 9 taksit. peşin alacaksanız sinerjiden aynı bilgisayarı daha ucuza toplayabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı