3000 TL PC toplama

• Konuyu başlatan SHaWK
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 778

SHaWK

Hectopat
Merhaba öncelikle. Hazır PC almayı düşünüyorum Teknobiyotik'ten. 3000 TL bütçem var, sizce şunu mu almalıyım;
Yoksa şunu mu APU sistem;
Biyomedikal mühendisi olmak istiyorum şimdiden 3D çizimler falan yapmak istiyorum arada sırada oyun oynarım CS:GO, LoL, Valorant bunları oynarım sadece, sizin de aklınızda bir sistem varsa lütfen söyler misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Merhaba öncelikle. Hazır PC almayı düşünüyorum Teknobiyotik'ten. 3000 TL bütçem var, sizce şunu mu almalıyım;
Yoksa şunu mu APU sistem;
Biyomedikal mühendisi olmak istiyorum şimdiden 3D çizimler falan yapmak istiyorum arada sırada oyun oynarım CS:GO, LoL, Valorant bunları oynarım sadece, sizin de aklınızda bir sistem varsa lütfen söyler misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Bence APU olanı. Çünkü ileride ekran kartı falan takmak isteyeceksiniz 750 Ti'lı olan el vermeyecek. O yüzden daima en yeni olanı seçin derim ben.

APU olanı seçin ama mutlaka RAM'i 2x8 yani 16 GB yapın APU sistemlerde çift kanal RAM daha sağlıklı.

AMD tarafında RX580 tercih edebilirsiniz. Driver güncellemeleri geldikçe daha da oturdu. Ben de kullanıyorum iyi performanslar alıyorum. Tabii yine fiyatlar uçmuş bu fiyatlara değmeyecektir.

Nvidia tarafında GTX1650 Super var. Ona da bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı