3000 TL sistem tavsiyesi

Hocam toplamda 3318 TL tutuyor. Bütçem yok derseniz 1 tane 8 GB RAM satın alın. Fakat bütçeniz olduğu zaman 1 tane daha 8 GB RAM almanız şart.

Ne gibi oyunlar?
Ne çok yeni ne çok eski
Hocam toplamda 3318 TL tutuyor. Bütçem yok derseniz 1 tane 8 GB RAM satın alın. Fakat bütçeniz olduğu zaman 1 tane daha 8 GB RAM almanız şart.
Teşekkürler değerlendireceğim

3000 cidden zor bir hedef, incehesap’ta toplanmış en ucuz sistem 2999 ancak onun da rami 8gb ve ssd 240gb, anakartı da A320 chipsetli, ram sonradan eklenir ancak anakart ve ssd mühim. Günümüzde TL bu haldeyken seni uzun süre götürecek bir sistem toplayamıyoruz kusurumuza bakma :( ancak anakart ve ssd upgrade edersen o sistem iyi (yukarıdaki arkadaşın topladığına bayağı benziyor yine 3400G var) işini görür ve elin açılınca RAM ekleyerek keyifle kullanabilirsin
Bu sistem gayet iyi bence, ama bana kalsa ramden kısar ssd yükseltirdim rami upgrade etmek ssd yükseltmekten kolay çünkü. Ha eline geçtiği haliyle daha performanslı olur tabii ki ancak 120ssd cidden kısıtlayıcı olur. 480gb ssd ve 8 GB RAM değişikliği ile bu konfigürasyonu ben de beğendim,

3000 cidden zor bir hedef, İncehesap’ta toplanmış en ucuz sistem 2999 ancak onun da RAM'i 8 GB ve SSD 240GB, anakartı da A320 chipsetli, RAM sonradan eklenir ancak anakart ve SSD mühim. Günümüzde TL bu haldeyken seni uzun süre götürecek bir sistem toplayamıyoruz kusurumuza bakma :( ancak anakart ve SSD upgrade edersen o sistem iyi (yukarıdaki arkadaşın topladığına bayağı benziyor yine 3400G var) işini görür ve elin açılınca RAM ekleyerek keyifle kullanabilirsin

İlginiz için teşekkürler. APU sistem önerir misiniz

MSI A320M-A Pro 3200MHz(OC) AM​

AMD Ryzen 3 3200G 3.6 GHz 4 Çekirdek 6MB AM4 12nm İşlemci​

GeIL 16 GB(2x8) Evo Spear AMD Edition 3000MHz CL16 DDR4 RAM​

Kingston 480GB A400 Okuma 500 MB-Yazma 450 MB SATA SSD​

Power Boost VK-1626 350W USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa​

Bu şekilde 3.077 tutuyor

İlk etapta işini görür ancak A320 güncel sistemlerde önerilen bir anakart değil, bildiğim kadarıyla m2 slotu vs. bu tarz yeniliklerden mahrum. 3200G ise iş görür ancak yukarıdaki sistemde 3400G var, performansı net biçimde daha iyi diye biliyorum. Ssd ise iyi olmuş. Bence ram ilk etapta 8gb alınarak anakartta B450 işlemcide de 3400G seçilmeli, birkaç aya da RAM yükseltilerek daha uzun süre gidecek bir sistem toplanmış olur. 8 GB ramden çok korkmayın, evet yetersiz ancak yükseltilmesi çok kolay ve ek maliyet yaratmıyor. Ek maliyetten kastım İşlemci, veya anakart yükseltirken eskisini yok pahasına elden çıkarmanız gerekir.

İlk etapta işini görür ancak A320 güncel sistemlerde önerilen bir anakart değil, bildiğim kadarıyla M.2 slotu vs. bu tarz yeniliklerden mahrum. 3200G ise iş görür ancak yukarıdaki sistemde 3400G var, performansı net biçimde daha iyi diye biliyorum. SSD ise iyi olmuş. Bence RAM ilk etapta 8 GB alınarak anakartta B450 işlemcide de 3400G seçilmeli, birkaç aya da RAM yükseltilerek daha uzun süre gidecek bir sistem toplanmış olur. 8 GB RAM'den çok korkmayın, evet yetersiz ancak yükseltilmesi çok kolay ve ek maliyet yaratmıyor. Ek maliyetten kastım İşlemci, veya anakart yükseltirken eskisini yok pahasına elden çıkarmanız gerekir.

Anladım çok teşekkürler iyi geceler dilerim.

Geri
Yukarı