3000 TL'ye Kadar Notebook Önerisi

Buğra Yalçın

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle neden notebook almak istiyorum bundan bahsedeyim. Ben her zaman evde durmam, her hafta sonu anneanneme giderim. Masaüstü PC toplarsam haliyle onu taşıyamayacağım, elimin altında taşınabilir bir ürün olmasını istediğimden dolayı notebook almaya karar kıldım. Ha bir de üniversiteye az kaldı 10. sınıfa gidiyorum orada da notebook daha rahat olacaktır elbet.

Şu an Lenovo G560 notebook kullanıyorum ve artık günümüz oyunlar ve programlarında yetersiz kalıyor. Beni yarı yolda bırakmayacak notebook istiyorum, amacım ise oyun! Ama oyunları ultrada oynama gibi bir takıntım yoktur bunu da belirteyim, medium-high-very high olması yeterli. Çok araştırdım ve büyük bir çelişkiye düştüm. Monster mı ? Asus mu?
- Asus x550jx-xx099d özellikleri:
Intel® Core™ i5-4200H, 8GB DDR3 1600 MHz, 750GB 5400 rpm Sata, 15.6 "16:9 HD LED (1366x768), 2GB NVIDIA ® GeForce ® GTX950M 128Bit.

- Monster Abra A5 V5.2.1 özellikleri:
Intel® Core™ i7-5700HQ, ntel® HM87 Express Chipset, 2GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX960M 128-Bit DX12, 15.6" Full HD 1920x1080 Mat LED Ekran, 8GB (1x8GB) DDR3L 1.35V 1600MHz SODIMM, 750GB Western Digital Scorpio Black 9.5mm 7200RPM HDD SATA-3

Monster'dan korkum kasa kalitesi kötü diyorlar? Nedir bu kasa kalitesi dedikleri? Bir de ordan oraya taşırken HDD'ye zarar gelebilirmiş sanırım öyle bir şey duydum. Bu kafamdaki sorulara nedenleriyle açıklık getirirseniz güzel bir seçim yapmış olurum. @Recep Baltaş @Ali Güngör

Son düzenleme:
Bu ikisi arasında kesinlikle monster. Kasa kelitesi kötü. Şöyle anlatayım. Arkadaşımda gri kasalı monster vardı. Zaman içinde ellerini koyduğu yerlerdeki boyalar soyuldu ve altından siyah plastik görünmeye başladı. Bu sadece kozmetik bir bozukluk. Bilgisayarın performansına bir etkisi yok. Zaten senin model siyah bir sorun olmaz. GTX960m ve 1920x1080 ekran varken asus alınmaz. Monsterın serviside gayet iyi çok ilgileniyorlar. Bilgisayarın içini istediğin gibi açıp parça takabilirsin garanti dışına çıkmaz.

Hadi ya, içini açıp parça takma olayı süpermiş en azından parça takmasam bile temizlerim tozunu falan güzel oldu bunu duyduğum. Peki ya Monster Abra A7 V5.2.1 ile Asus'u karşılaştırırsak? İkisinin de ekran kartı GTX950M, Asus'un rami arttırırız alırken 8gb yaparız mesela. O zaman hangisi seçilmeli?

Abra A7 V5.2.1 17,3 inç ve full hd bir monitor var. Bende şuan MSI ge70 kullanıyorum ve 17.3 inç full hd bir ekran oyunlarda çok iyi oluyor. Bir süre sonra gözün o kadar alışıyor ki görüntü kalitesine 15,6 inç 1366x768 ekranlar gözüne çok küçük ve kalitesiz gelmeye başlıyor. Bence gtx960m olup 15.6 inç olacağına gtx950m olsun 17,3 inç olsun. Ne demek istediğimi alırda kullanırsan daha iyi anlarsın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı